aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaapleflrfofkrfrrrrr.png

Telewizja publiczna przypomniała na swojej antenie o objawieniach św. Faustyny Kowalskiej. Zakonnicy miał się objawić 90. lat temu Jezus Chrystus.

TVP Info coraz bardziej skręca w stronę telewizji religijnej. Nie ma się czemu dziwić, skoro we wrześniu ubiegłego roku została podpisana umową między TVP reprezentowaną przez prezesa Jacka Kurskiego i Episkopatem reprezentowanym przez abp Stanisława Gądeckiego.

Nadawca publiczny w myśl nowej umowy zobowiązał się do szeregu działań, m.in; "transmisje Mszy Świętych oraz transmisje i emisje ważnych wydarzeń Kościoła katolickiego", "30-minutowa audycja informacyjno-publicystyczna, nadawana na żywo, prezentująca życie Kościoła w Polsce i na świecie – premierowa emisja w każdą niedzielę około godziny 16.00 z ewentualną równoległą emisją w TVP3 w paśmie ogólnopolskim", "transmisja niedzielnej Mszy Świętej o godz. 13.00 celebrowanej z różnych miejsc Polski", transmisje ogólnopolskich wydarzeń organizowanych przez Caritas Polska". To zaledwie garstka zapisów z umowy pomiędzy TVP a Episkopatem.

Korzyści płynące dla Kościoła z nowej umowy są widoczne gołym okiem. Jakie korzyści ma państwo? Wydaje się, że beneficjentem może być wyłącznie obóz władzy, który w dalszym ciągu będzie wspierany przez kościelnych hierarchów.

Antena TVP

Jednym z objawów umowy zawartej między telewizją publiczną a Kościołem może być materiał zaprezentowany w TVP INFO poświęcony objawieniom św. Faustyny...

             Popierasz TVP - kciuk w górę!

Polub Polityczek.pl