aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaakerokgggt.png

Magdalena Środa odniosła się do sporu w szeregach Platformy Obywatelskiej/Koalicji Obywatelskiej. Sprawa dotyczy aborcji.

W PO trawa spór po tym jak władze partii poparły aborcję. Na czwartkowej konferencji Koalicja Obywatelska opowiedziała się za legalnym przerywaniem ciąży do 12 tygodnia.

To stanowisko spotkało się z krytyką konserwatywnych polityków partii.

Co o głosach przeciwnych legalnej aborcji uważa Magdalena Środa? Socjolog w komentarzu umieszczonym na Facebooku dziwi się, że partia nie robi porządku z "kościółkowymi członkami". Zdaniem uczonej głosy konserwatywnych polityków pogarszają notowania partii.

- Zupełnie nie rozumiem, dlaczego Platforma nie chce odzyskać wyrazistości, co mogłoby się przełożyć na sondaże, i nie powie swoim kościółkowym członkom (z Fabisiak i Komorowskim na czele) by przeszli do PiSu, do PSL lub poszli do zakonu, gdzie z pewnością obronią wszystkich wartości, w które wierzą - pisze Środa.

- Prosta dysjunkcja: albo są za prawem kobiet do aborcji, albo lądują tam, gdzie ich miejsce, czyli w partii fundamentalizmu religijnego. Po co im (Platformie) "różnorodność", która ściąga ich na dno i powoduje, że są zupełnie niewyraziści. Po co Trzaskowskiemu różańcowa Fabisiak? Po co partii, która mieni się obywatelską i nowoczesną ta grupa z kruchty?? Bo PO co prawda zgodziła się na prawo do aborcji, ale zaraz kościelna Fabisiak ogłosiła, że nie będzie głosować za. I tak PO walczy nie tyle o prawa kobiet czy z PiSem, ale z własnymi fundamentalistami. Bezsens - ocenia socjolog z Uniwersytetu Warszawskiego.

           Popierasz ŚRODĘ - kciuk w górę!

Polub Polityczek.pl