deo45zre5h4nsgp3u6zzcejxgyd442ox_1.jpg

Mikołaj Pawlak skomentował zapowiedzi polityków Platformy Obywatelskiej ws. aborcji.

Na czwartkowej konferencji politycy PO przedstawili stanowisko dot. aborcji. Politycy dają wolny wybór kobietom do 12 tygodnia ciąży.

Jeżeli kobieta chce dokonać aborcji, to będzie mogła to zrobić. Przed zabiegiem obowiązywać będzie procedura lekarsko-psychologiczna, po której kobieta sama podejmie decyzję.

- Kobiety muszą mieć prawo do decydowania o własnym szczęściu i życiu. Dlatego stajemy dziś po ich stronie. Po stronie cywilizacji szacunku do drugiego człowieka i wiary w niego - komentuje lider PO Borys Budka.

Co na to Rzecznik Praw Dziecka?

- Gdyby wprowadzono przepisy, o których teraz słyszymy, można by zlikwidować urząd Rzecznika Praw Dziecka. Po co adwokat dzieci, jeśli okazałoby się, że nie mają one podstawowego prawa do życia? - wypowiada się Pawlak w rozmowie z TVP Info.

- Art. 2. Ustawy o Rzeczniku Praw Dziecka brzmi: „Dzieckiem jest każda istota ludzka od poczęcia do osiągnięcia pełnoletności” - przypomina RPD.

***

- Zatem embrion w ciąży pozamacicznej, zagnieżdżony w jajowodzie też i nie można dokonać aborcji. Niech kobiecie pęknie jajowód, to dopiero wtedy będzie ratowana - odpowiada Pawlakowi posłanka Anna Maria-Żukowska (Lewica).

hwfXHOR74pac1eYPU5uEg1iGDdXT0qfvgxJXDADG.png

            Popierasz PAWLAKA - kciuk w górę!

Polub Polityczek.pl