aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaakrokforfkfffff.jpg

Janusz Chyła zareagował na czwartkową konferencję polityków Platformy Obywatelskiej. Konferencja dotyczyła tematu aborcji.

Przedstawiciele PO opowiadają się za wyborem kobiety w kwestii aborcji do 12 tygodnia ciąży. Kobieta miałaby sama podjąć decyzję czy chce dokonać zabiegu, decyzję poprzedziłaby procedura związana z konsultacją psychologiczno- lekarską.

- Kobiety muszą mieć prawo do decydowania o własnym szczęściu i życiu. Dlatego stajemy dziś po ich stronie. Po stronie cywilizacji szacunku do drugiego człowieka i wiary w niego. Cieszę się, że mogłem dziś o tym powiedzieć - wypowiada się przewodniczący PO Borys Budka.

Stanowsko Platformy pochwaliła posłanka Lewicy Agnieszka Dziemianowicz-Bąk.

- Gratuluję posłankom Platformy pierwszego kroku w kierunku praw i wolności kobiet. Trzymam kciuki za odwagę do kroków kolejnych. I za to, by prowadziły do zaufania kobietom. Bo kobiety wiedzą, co robią! Niech moc będzie z Wami, na pohybel z "konserwatywnymi kotwicami"! - zwróciła się do polityków PO Dziemianowicz- Bąk.

Reakcja proboszcza

Dzisiejsza konferencja przedstawicieli opozycji nie spodobała się proboszczowi Januszowi Chyle z Chojnic. Ksiądz odpowiedział na Twitterze na słowa Borysa Budki. Duchowny wzywa polityków PO, by nie przystępowali do sakramentów do momentu, aż nie zmienią swojego stanowiska ws. aborcji.

         Popierasz PROBOSZCZA - kciuk w górę!

Polub Polityczek.pl