aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaapflgtpylhhhh.png

Roman Giertych skomentował stanowisko Platformy Obywatelskiej ws. aborcji. Prawnik krytykuje zachowanie opozycji.

Politycy PO ogłosili, że są za aborcją do 12. tygodnia ciąży. Zabieg miałby być poprzedzony procedurą lekarsko-psychologiczną. Jednocześnie przewodniczący PO Borys Budka zapowiedział, że jeżeli dojdzie do głosowani w Sejmie ws. aborcji, to nie będzie dyscypliny partyjnej.

- PO przedstawiła odważne i przemyślane podejście do kwestii praw reprodukcyjnych kobiet: aborcja do 12 tygodnia po konsultacji z psychologiem i lekarzem, refundowana antykoncepcja i edukacja seksualna. To standard europejski, który w innych krajach spowodował spadek liczby aborcji - chwali formację dziennikarka Renata Grochal z "Newsweeka".

Inne zdanie na temat decyzji ogłoszonej przez PO ma Roman Giertych. Prawnikowi nie podoba się stanowisko zaprezentowane w czwartek przez polityków opozycji.

- Uchwała zarządu PO o aborcji jest strasznym błędem. (...) Politycy PO nie wyciągnęli żadnych wniosków ze swoich klęsk - ocenia Giertych.

- I najbliższy tydzień zamiast mówić o rosnącej nieudolności PiS w walce z epidemią będziemy mówić o aborcji. Brawo zarząd PO - dodaje prawnik.

- Tym razem wyciągnęli dobre. Czasem trzeba po prostu nadążać za społeczeństwem. Ale są i inne opcje, w tym popieranie zaostrzania prawa aborcyjnego. Do wyboru, do koloru - odpowiedział Giertychowi Tomasz Lis.

        Popierasz GIERTYCHA - kciuk w górę!

Polub Polityczek.pl