aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaakdotkyohkhhhhhhhhh.jpg

Dziennikarz Paweł Lisicki skomentował czwartkową konferencję polityków Platformy Obywatelskiej.

PO zabrało oficjalne stanowisko ws. aborcji. Politycy opowiadają się za możliwością przerywania ciąży do 12. tygodnia po przejściu procedury lekarsko-psychologicznej.

- PiS zrujnował kompromis aborcyjny. Dlatego powinniśmy zawrzeć nową umowę społeczną, tak, by mogła ją zaakceptować większość społeczeństwa - mówiła Izabela Leszczyna.

- Kobiety muszą mieć prawo do decydowania o własnym szczęściu i życiu. Dlatego stajemy dziś po ich stronie. Po stronie cywilizacji szacunku do drugiego człowieka i wiary w niego. Cieszę się, że mogłem dziś o tym powiedzieć - wypowiada się Borys Budka, przewodniczący PO.

Reakcja prawej strony

Z oburzeniem na dzisiejszą konferencję PO zareagowało środowisko prawicy. - Rozumiem, że politycznie PO podejmuje takie decyzje, bo uważa, że uda jej się zdobyć głosy lewicowego elektoratu. Jednak dobieranie argumentacji o prawach kobiet, że jest to wynik myślenia chrześcijańskiego, mnie brzydzi - powiedział na antenie Polskiego Radia Paweł Lisicki, naczelny tygodnika "Do Rzeczy".

Komentarz ws. decyzji PO umieścił w sieci wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik.

- Kobieta ma też wyksztłcone narządy wewnętrzne i rusza rączkami i nóżkami , ale w odróżnieniu od płodu, który do min. 22-24 tyg. życia nie ma układu nerwowego zdolnego do odczuwaniu bólu, kobieta nie tylko go odczuwa, ale ma też emocje, cierpienie, smutek, ma plany i pragnienia - odpowiedział Wójcikowi biolog Rafał Maślak.
      Popierasz LISICKIEGO - kciuk w górę!

Polub Polityczek.pl