aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaakdgotkyhyhhh.jpg

Wadim Tyszkiewicz skomentował najnowszy apel o. Tadeusza Rydzyka. Sprawa dotyczy oczywiście pieniędzy.

Rydzykowi ciągle mało. Nie wystarczają miliony otrzymywane od państwa. Redemptorysta zaapalował kolejny raz do swoich wielbicieli o pieniądze.

- Niemal wszystkim podczas pandemii żyje się trudniej, także Radio Maryja i TV Trwam mają problemy - skarży się Rydzyk w swoim liście.

- Tym bardziej prosimy, by nie lekceważyć możliwość przekazania 1% podatku na rzecz naszej fundacji - dodaje redemptorysta.

Reakcja Tyszkiewicza

Na apel Tadeusza Rydzyka odpowiedział senator niezależny i wieloletni prezydent Nowej Soli - Wadim Tyszkiewicz.

- Żyje się trudniej, komu? Hieny wychodzą na łów w odpowiedniej porze. Właśnie w Senacie będziemy głosować nad rewaloryzacją świadczeń emerytalnych, które wzrosną o 50 zł miesięcznie. Dużo? Mało? O ile wzrosły ceny gazu, prądu, śmieci, masła...? A lekarstwa? Na dodatek pandemia odcisnęła na wszystkich piętno. Jednak dla redemptorysty to nie jest argument. Największe wpływy imperium czerpie z budżetu państwa, spółek zależnych i oczywiście od biednych, starszych ludzi, którzy swój ostatni "wdowi" grosz oddają na głodującego ojca wszystkich ojców - krytykuje Tyszkiewicz Rydzyka.

- Jeśli piekło istnieje, to jestem przekonany, że jest tam już palone pod kotłem na przywitanie biznesmena z Torunia. A może tan pan wie z pewnych źródeł, że piekła nie ma, więc nie ma czego się bać? - wypowiada się senator o redemptoryście z Torunia.

        Popierasz TYSZKIEWICZA - kciuk w górę!

Polub Polityczek.pl