181925fpfgosc3-x-2.jpeg

Szymon Hołownia pojawił się we wtorek na antenie Radia Zet. Lider ruchu Polska2050 mówił o potencjalnej koalicji z PiS.

Bunt w ruchu Polska2050. Zarzut kolesiostwa poważny, ale zupełnie nieuzasadniony. Rozumiem emocje, które mogą towarzyszyć, ale i słowa i oskarżenia, które padały ze strony byłych liderów, są w znaczącej mierze niezasadne i niesprawiedliwe. Jak się buduje duży organizm, to takie rzeczy się zdarzają. Mamy ponad tysiąc członków zapisanych do stowarzyszenia, 24 tys. osób, które zgłosiły się jako wolontariusze.

Opozycja. Jesteśmy rozgrywani przez naszych politycznych przeciwników, którzy bardzo chętnie podają i rozdmuchują wszystkie info dot. tego, co się w naszym ruchu dzieje. Przekręcają i manipulując, żeby zemścić się na nas za to, że rośniemy.

Podbieranie polityków. Jak nie mamy parlamentarzystów, to mówią nam: co to za siła bez reprezentacji w Sejmie. Jak chcemy mieć, to mówią nam: a kłusujecie, a dlaczego. To nie jest żadne kłusownictwo. Myślę o tym w kategoriach sztafety. Naszym celem jest zaproponowanie czegoś bardziej atrakcyjnego niż PiS. Jeżeli ktoś słabnie w wyścigu, musi się przegrupować, ma problem, to ktoś przejmuje pałeczkę i biegnie dalej.

Polska 2050 nową PO? Już byłem wszystkim – drugim Petru, trzecim Palikotem, czwartym Kukizem, kłusownikami. Jak się nic nie robi, to się wymyśla takie metafory i spinuje nimi po twitterach i po mediach. Weźcie wy się do roboty.

Koalicja PO-Polska2050? To jeszcze długa droga, pieśń przyszłości. Fetyszyzowanie jedności na tym etapie jest drogą donikąd.

Koalicja z PiS. Na obecną chwilę absolutnie nie przewiduję takiej możliwości.

Religia. Staram się codziennie robić sobie rachunek sumienia, bo jestem praktykującym katolikiem i bardzo poważnie traktuję swoją wiarę. Nie zauważyłem w obszarze działania politycznego zachowań nielicujących z wartościami chrześcijańskimi.

Aborcja. Nie będziemy występowali z postulatami ani zaostrzenia, ani liberalizowania.

***

Na słowa Hołowni zareagowali w internecie publicyści. 

        Popierasz HOŁOWNIĘ - kciuk w górę!

Polub Polityczek.pl