henryka-krzywonos-kiedyś.png

Henryka Krzywonos zareagowała na akcję policji do spółki z tajniakami wymierzoną przeciwko Strajkowi Kobiet.

W środę mundurowi wsparci przez mężczyzn ubranych po cywilnemu użyli siły przeciwko manifestacji w obronie praw kobiet. Użyto gazu, a nawet... pałek teleskopowych. Policjanci mierzą się z wielką falą krytyki, bronią ich jedynie przełożeni - politycy Prawa i Sprawiedliwości.

- Policja nie działa brutalnie, policja działa stanowczo i zdecydowanie wtedy, kiedy mamy do czynienia z agresją. Z agresją między ludźmi, czy skierowaną przeciwko funkcjonariuszom - broni mundurowych szef MSWiA Mariusz Kamiński.

Tłumaczenia obozu władzy, jak i policji nie przekonują zarówno polityków opozycji, jak i internautów. W sieci możemy zobaczyć mnóstwo filmów, na których widzimy niepotrzebną agresję ze strony "mundurowych" - często ubranych po cywilnemu.

- Nigdy żadna poszkodowana i żaden poszkodowany nie pozostaną sami. Złożyłem zawiadomienie dotyczące udziału w pobiciu używając pałki teleskopowej będące narażeniem na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia; bezprawne użycie środków przymusu bezpośredniego i nadużycie uprawnień. Nieumundurowany i nieoznakowany, jak się później okazało funkcjonariusz policji, zadał uderzenia pałką teleskopową prosto w głowę. Naraził na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. To sytuacje niedopuszczalne. Nie ma na nie mojej zgody! „Dostałem dwa ciosy w tył głowy, w okolice potylicy. Jeden trafił mnie naprawdę mocno” przekazał poszkodowany. Nieumundurowany antyterrorysta zadał ciosy pałką teleskopową prosto w głowę. Potwierdza to obdukcja sądowa. Złożyłem zawiadomienie. Policjant odpowie za narażenie życia! - komentuje poseł Michał Szczerba.

Krzywonos o policji

Henryka Krzywonos umieściła na Facebooku komentarz odnoszący się do zachowania policji. Posłanka ostrzega funcjnariuszy, że w przyszłości odpowiedzą przed sądami za swoje czyny.

"Wszystkim, którzy dzisiaj biją protestujących ludzi na ulicach i aresztują dzieci i babcie: Tym w mundurach i tym bez mundurów przypomnę, że żadna władza nie trwa wiecznie a we współczesnym świecie wszystko jest filmowane. I sądy nie będą po raz kolejny słuchały, że "ja tylko wypełniałem rozkazy". Wymiar sprawiedliwości rozliczy tych, którzy bez mundurów lali teleskopowymi pałkami ludzi i opryskiwali ich gazem - bez ostrzeżenia i poinformowania, że są policjantami! Kaczyński, Ziobro czy Kamiński i ich chore antyunijne i antydemokratyczne wizje to jedno, ale każdy ma swój rozum i nie musi wypełniać rozkazów, które łamią prawo! Nie można egzekwować prawa łamiąc to prawo! A jak Kaczyński każe strzelać ostrą amunicją !!?".

        Popierasz KRZYWONOS - kciuk w górę!

Polub Polityczek.pl