aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaalpflrffffffff.jpg

Posłanka Iwona Hartwich odniosła się do informacji na temat Andrzeja Dudy. Prezydent ułaskawił sprawcę przestępstw seksualnych.

Wniosek dotyczący ułaskawienia miał złożyć w marcu prokurator generalny Zbigniew Ziobro. Duda pozytywnie go rozpatrzył.

PAD pytany o komentarz do całej sprawy oświadczył: - Sprawa dotyczyła jedynie zakazu zbliżania się. Inne kary były dawno wykonane, nie było gwałtu. Dorosła już od lat pokrzywdzona z matką prosiły o uchylenie zakazu zbliżania się, bo w praktyce mieszkają ze skazanym w jednym domu. To sprawa rodzinna. Wniosek popierały sądy i Prokurator Generalny.

- Nie było gwałtu, było zgwałcenie. Zgodnie z pańskim komunikatem: "art. 197 par. 3 pkt 2 i 3", sprawca zgwałcił małoletnią krewną poniżej 15 roku życia i znęcał się nad nią. Dlaczego ofiara wciąż mieszka w pobliżu sprawcy? Czy nie mógł pan jej pomóc w znalezieniu mieszkania? - zwrócił się do prezydenta dziennikarz Tomasz Piątek.

Na temat sprawy wypowiada się mec. Roman Giertych:

- Dzisiaj PAD broniąc się przed zarzutami odnośnie ułaskawienia pedofila stwierdził, że w sprawie nie było zgwałcenia. Jeżeli prawdą jest, że sprawca został skazany z art. 197§3 pkt. 2 i 3 kk - tak podał Onet, to został skazany za gwałt - ocenia prawnik.

Zdaniem posłanki Iwony Hartwich, Duda powinien zrezygnować z ubiegania się o urząd Prezydenta Polski.

- Jeśli to się potwierdzi, ten człowiek powinien natychmiast zrezygnować z ubiegania się o reelekcję - napisala na Twitterze posłanka Koalicji Obywatelskiej. 

- Andrzej ‪Duda ułaskawił człowieka skazanego prawomocnym wyrokiem za zgwałcenie małoletniego krewnego. Dla mnie nie do zaakceptowania. Wstyd i hańba dla tego urzędu - dodaje Hartwich.

          Popierasz HARTWICH - kciuk w górę!

Polub Polityczek.pl