EbnyiePXYAIGpMG.jpg

Prezydent Andrzej Duda skomentował swoje zwycięstwo w pierwszej turze wyborów prezydenckich.

Duda według sondażu exit poll uzyskał 41,8 proc. Drugi Rafał Trzaskowski 30,4 proc. To między tymi dwoma politykami rozegra się druga tura wyborów zaplanowana na datę 12 lipca.

Prezydent wraz ze swoim sztabem zorganizował swój wieczór wyborczy w Łowiczu. Oto co powiedział po ogłoszeniu pierwszych wyników.

Wybory. Dziękuję moim rodakom za to, że poszliście na wybory. To bardzo ważne, abyśmy aktywnie korzystali z demokratycznego prawa, jakim jest prawo wyborcze.

Wynik. Wygrywam tą pierwszą turę dzięki państwa głosom w sposób zdecydowany. Ta przewaga jest potężna Dziękuję za to, że mi zaufaliście, także teraz po tych 5 latach. Po pięciu latach dużo więcej osób niż wówczas głosuje na mnie w pierwszej turze wyborów. 

Kampania. Wziąłem udział w debatach prezydenckich, bo w ten sposób chciałem pokazać, że szanuję wszystkich moich konkurentów.

Obietnice. Cel to silna, bezpieczna Polska, w której polskie sprawy są na pierwszym miejscu! Przyszłość to rodzina, praca, inwestycje, bezpieczeństwo i godność. Dziś mamy jasną sytuację - albo Polska będzie nadal rozwijana, a w centrum polityki będzie człowiek, albo ponownie zwijana.

         Zagłosujesz na DUDĘ - kciuk w górę!

Polub Polityczek.pl