EbgO5eSXYAM2Q0u.jpg

Premier Mateusz Morawicki pojawił się na terenach dotkniętych powodzią. 

Minionej nocy premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że jedzie na południe Polski na tereny najbardziej poszkodowane przez powódź.

- Udaję się na Podkarpacie, jestem w kontakcie z Prezydentem Andrzejem Dudą. Uruchomiłem rezerwy państwowe, by wszelka niezbędna pomoc jak najszybciej trafiła do podtopionych domów. Zapewnimy sprawną wypłatę odszkodowań. Dziękuję służbom za działanie. Nikt nie zostanie bez pomocy - zapewniał premier.

Na miejscu Morawiecki mówił o miejscowych podtopieniach.

- Jest problem z podtopieniami w województwie podkarpackim - szczególnie w powiatach przemyskim, przeworskim rzeszowskim i łańcuckim. Do tej pory było 381 interwencji, ale cały czas spływają meldunki. Cały czas służby są w terenie.

- W wielu miejscowościach brakuje wody pitnej. Sytuacja jest dramatyczna. Wśród osób, które wymagały ewakuacji były osoby chore na COVID-19. Potrzebującym zapewniane są miejsca noclegowe również w szkołach.

Dzisiaj premier dalej odwiedzał tereny poszkodowane.

- Strażacy cały czas tu pracują, przybędą też dodatkowe oddziały wojsk. Wszyscy, którzy są gotowi do pomocy pracują. Chcemy dotrzeć do ludzi. Staramy się to robić przez służby wojewody i starostów, aby zapewnić mieszkańcom to, czego potrzebują.

Morawiecki liczy, że pojawią się wolontariusze, którzy będą pracować za darmo.

"Wszyscy wolontariusze są potrzebni, bo pracy do wykonania jest dużo" - powiedział szef rządu PiS.

Reakcje internautów:

"Trzeba było, zgodnie z planem budować wały przeciwpowodziowe wzdłuż Sanu, a nie kręcić wały w ministerstwach. Tragedii by nie było".

"Sobota w Kancelarii Premiera: bijemy rekord w liczbie fotek premiera na terenach powodziowych".

"Weźcie się w końcu do roboty! W zeszłym roku było to samo. Co od tamtej pory zrobiliście?".

"Miska RYŻU dla każdego. Cena promocyjna. Szybciutko, cyt premiera: Zapie... !!!".

     Popierasz Morawieckiego - kciuk w górę!

Polub Polityczek.pl