21270484935_7e29bd30d4_c.jpg

Senator Marek Borowski zareagował na ostrzeżenia pogodowe IMGW dla całego kraju.

- Dziś dominować będzie zachmurzenie umiarkowane. Miejscami, zwłaszcza na wschodzie i południowym wschodzie, więcej chmur z burzami i deszczem nawet do 50 mm. Na zachodzie opady jedynie lokalnie. Temperatura od 24°C do 29°C. Wiatr słaby i umiarkowany, w burzach porywy do 90 km/h - informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej

W wielu punktach kraju zapowiadane są burze.

- Burze prognozowane są na północy i wschodzie kraju, a wieczorem możliwe są na południowym zachodzie. Zagrożeniem będą porywy wiatru, punktowo do 90-100 km/h, opady deszczu lokalnie do 50 mm, oraz opady gradu do 3-4 cm. Na wschodzie kraju nie można wykluczyć trąby powietrznej.

Najostrzejsze burze z gradem mogą wystąpić w woj. podkarpackim i lubelskim. Słabsze w woj. małopolskim, świętokrzyskim, mazowieckim, podlaskim i warmińsko-mazurskim.

***

Do niebezpiecznych zjawisk pogodowych odniósł się senator Marek Borowski. Polityk należy do osób, które wolą trzaskanie od dudnienia w czasie burz.

Na zmiany pogodowe zareagowali także internauci:

"Dla mnie też taka opcja jest lepsza. Wolę, jak trzaska".

"Uwielbiam trzaski, na dudnienie mam alergię".

"Oby mocno trzaskało!".

"A trzask drewna w ogniu dodatnio wpływa na relaks. Człowiek nie denerwuje się już dudnieniem czyichś wrzaskliwych, lecz pustych słów...".

    Popierasz BOROWSKIEGO - kciuk w górę!

Polub Polityczek.pl