aaaaaaaaaaaaaaaaaaldepdlepdldddddddeeee.jpg

Doradca prezydencki Andrzej Zybertowicz gościł na antenie prawicowego Radia Wnet.

Zybertowicz ostrzegał słuchaczy przed głosowaniem - w wyborach 28 czerwca - na kandydata Koalicji Obywatelskiej Rafała Trzaskowskiego i wychwalał kandydata PiS - Andrzeja Dudę.

Zdaniem Zybertowicza Trzaskowski jest poważnym zagrożeniem dla reelekcji Dudy.

- Nie ulega wątpliwości, że to jest najpoważniejszy kandydat przynajmniej z dwóch okoliczności, nie tylko że ma wsparcie maszyny organizacyjno - propagandowej Platformy i jej sojuszników krajowych i zagranicznych, bo takie wsparcie miała pani Kidawa-Błońska, ale oprócz tego Rafał Trzaskowski posiada cechy osobowości, które powodują, że jest o wiele lepszym komunikatorem, że umie wejść w rezonans z częścią emocji społecznych.

- Gdyby wyborcy - w mojej ocenie błędnie - zawierzyli Rafałowi Trzaskowskiemu (...) to rzecz nie polega na tym, że w Kancelarii Prezydenta będą zmiany kadrowe (...), ale tyle złych emocji w ramach mobilizowania wsparcia dla Trzaskowskiego zostaje wyzwolonych, że jemu bardzo trudno będzie współpracować rzeczowo z rządem Prawa i Sprawiedliwości. (...) Będzie rozsadnikiem chaosu w procesie politycznym, gdyby mu się powiadało w tych wyborach.

Nie obyło się bez pochwał w kierunku Andrzeja Dudy.

- Andrzej Duda w pierwszych dniach po wygraniu wyborów w 2015 r. obiecał wyborcom, że odwiedzi wszystkie powiaty. Przez całą kampanię wyborczą stara się poznać problemy Polaków w różnych częściach kraju. Polityk, który słucha ludzi wszystkimi swoimi działaniami, myśli o ludziach.

Cel wizyty Dudy w USA

- Poza elementem obronnym, poza tym, że podwyższa ta sytuacja polską reputację na arenie międzynarodowej i zwiększa nasze możliwości działania, chodzi o kolejny sygnał do wyborców. Andrzej Duda od początku szczytu NATO w Warszawie uprawia skuteczną politykę międzynarodową.

aaaaaaaaaakoekdoddddd.jpg

        Popierasz Zybertowicza - kciuk w górę!

Polub Polityczek.pl