50032464358_9aa7cdd0ca_c.jpg

Prezydent Andrzej Duda odleciał dzisiaj z Krakowa do Stanów Zjednoczonych. Polski prezydent ma się spotkać w Waszyngtonie z prezydentem USA Donaldem Trumpem. Przed odlotem PAD spotkał się mediami.

Fundusz Medyczny. Fundusz będzie składał się z 3 segmentów: świadczenia na leczenie chorób rzadkich, działania profilaktyczne oraz wydatki infrastrukturalne.

Lot do USA. Za chwilę wylatujemy do Stanów Zjednoczonych na zaproszenie Prezydenta Donalda Trumpa, które otrzymaliśmy jako pierwszy kraj po wybuchu pandemii.

Relacje polsko-amerykańskie. Ważne jest, abyśmy umacniali nasz sojusz ze Stanami Zjednoczonymi. Jest on dla nas bardzo ważny i przynosi dobre efekty. Z Prezydentem Donaldem Trumpem będziemy rozmawiali o bezpieczeństwie militarnym i energetycznym, a także o współpracy gospodarczej oraz współpracy w ramach Trójmorza. Wizyta w Stanach Zjednoczonych pokazuje nasze dobre relacje i siłę sojuszu. To, abyśmy osiągnęli w relacjach ze Stanami Zjednoczonymi jak najwięcej dla bezpieczeństwa Polski i budowania naszej pozycji międzynarodowej ma dla mnie znaczenie fundamentalne.

***

Nie obyło się bez ataku ze strony Dudy w kierunku Rafała Trzaskowskiego i polityków opozycji.

Dariusz Rosati (poseł): Dodam, że gdy rządziła Platforma, Amerykanie zabili Osamę Bin Ladena. Co to za bełkot? Jak można się tak ośmieszać?".

Przemysław Szubartowicz (publicysta): W czasach, gdy rządziła Platforma, Rosja napadła na Ukrainę - powiedział Duda. No, a w czasie kadencji Dudy wybuchła pandemia koronawirusa.

Renata Grochal (dziennikarka): "Pod rządami PO Rosja napadała na Ukrainę"- mówi PAD, przypisując sobie i PiS zasługi za zwiększenie w Polsce liczby amerykańskich żołnierzy. Prawda jest taka, że to zasługa kilku ekip. Decyzja o wzmocnieniu wschodniej flanki NATO zapadła w 2014 na szczycie NATO w Newport - rządy PO.

         Popierasz Dudę - kciuk w górę!

Polub Polityczek.pl