aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaasdlepdlpdddddddddd.jpg

Były minister spraw zagranicznych w rządzie PiS - Witold Waszczykowski gościł dzisiaj na antenie Trójki Polskiego Radia.

Opozycja. Nie ma co się przejmować opiniami opozycji, bo one zawsze będą negatywne. To niebywałe, że mamy do czynienia w Polsce z jakimś festiwalem drwin z relacji polsko-amerykańskich.

Wizyta Dudy w USA. Dziś dyplomacja jest dynamiczna. Należy się cieszyć, że gdy świat wychodzi z pandemii, prezydent USA szuka wsparcia i rady u prezydenta Polski Andrzeja Dudy. Prezydent, podejmując zobowiązania, robi to w porozumieniu z rządem. Jeśli będzie miał pełnomocnictwa do jakichś deklaracji, to jest to w ustaleniu z rządem, który ma perspektywę 3 lat na ich realizację.

Polityka USA. Już Barack Obama doszedł do wniosku, że reset z Rosją jest niekorzystny dla NATO i USA. Wszystkie jego decyzje były realizowane, a nawet rozwijane dalej przez Donalda Trumpa.

Geopolityka. Uważamy, że separowanie się UE od USA, jest błędem. Powinniśmy utrzymywać te silne więzi transatlantyckie.

Bezpieczeństwo. Nasze bezpieczeństwo nigdy nie jest dane i zagwarantowane na zawsze. Musimy się modernizować. Jesteśmy państwem flankowym, sąsiadującym z obszarem niestabilności na wschodzie. Obecność żołnierzy USA ma 2 cele: odstrasza napastników i gwarantuje, że pewne incydenty i konflikty niskiego szczebla, mogą być natychmiast uśmierzone. Opóźnienia w budowie bazy w Redzikowie, to kwestia USA. Cała odpowiedzialność za jej budowę spoczywa na Amerykanach. Warto pytać, naciskać, by została ona skończona jak najszybciej.

***

Na słowa Waszczykowskiego odpowiadają internauci:

"Robi się coraz śmieszniej (śmiech)".

"Czy ktoś na te bzdury w ogóle daje się nabrać? To było pytanie retoryczne, bo jak widać w sondażach około 40 procent Polaków, żyje w innym świecie i daje się nabierać na takie farmazony".

"Jeszcze niech weźmie Amerykanina z Białegostoku i wyjazd będzie na skalę światową".

"Odezwał się tytan intelektu z San Escobar (śmiech)".

    Popierasz Waszczykowskiego - kciuk w górę!

Polub Polityczek.pl