27638709926_d66bc608a7_c.jpg

Europosłanka Prawa i Sprawiedliwości Elżbieta Rafalska zareagowała na dzisiejsze orzeczenie sądu ws. sporu na linii sztab Andrzeja Dudy kontra Rafał Trzaskowski.

Obóz Andrzeja Dudy domagał się przeprosin od Rafała Trzaskowskiego po słowach prezydenta Warszawy na temat bezrobocia. Trzaskowski powiedział w czasie wiecu wyborczego we Wrocławiu, że prawie milion osób miało stracić pracę w ostatnim czasie.

- Dzisiaj w Polsce prawie milion osób straciło pracę. I też pytam pana prezydenta: dlaczego nie stoi pan przy wszystkich tych, których rząd pozostawił samym sobie? Co pan zrobił dla tych wszystkich, którzy dzisiaj tracą pracę? - mówił Trzaskowski.

Sztab Dudy po tych słowach zapowiedział złożenie pozwu w trybie wyborczym.

Dzisiaj warszawski Sąd Okręgowy uznał, że Rafał Trzaskowski nie musi prostować swojej wypowiedzi. Wypowiedź jest co najwyżej nieprecyzyjna, a nie nieprawdziwa - orzekł sąd.

Orzeczenie zdenerwowało obóz Prawa i Sprawiedliwości.

Była minister pracy w rządzie PiS a obecnie europosłanka Elżbieta Rafalska straszy, że Trzaskowski zlikwiduje 500+, a o dzisiejszym wyroku sądu pisze: - Boże, co to za sądy, dlaczego nie grzmisz.

- Nerwy puszczają. Może lepiej dodatkowo nie przeszkadzać Dudzie? - zwrócił się do Rafalskiej dziennikarz Tomasz Lis.

Europosłance PiS odpowiedzieli internauci:

"Straciłam pracę, zgłaszam się. Nie ma mnie w żadnych rejestrach, Wasz urząd odpisywał mi 2 miesiące. Zmartwię Panią: jest nas wielu".

"Eluś, fajny kontener PCK mam koło bloku...Chyba pełny!".

"Boga nie ma. Gdyby był, to by ten cały PiS w pył zamienił".

"Po pierwsze nie powiedział, że przez pandemię, Po drugie: jakie centralne inwestycje? Jak można likwidować coś, czego nie ma. I wreszcie po trzecie: Jak likwidacja 500+ może spowodować, że "bezrobocie poszybuje"? Tyle bredni w jednym wpisie!! Mistrzostwo".

"Bądź tak łaskawa, Rafalska i podaj źródło tezy, że Trzaskowski zlikwiduje programy społeczne. Jeśli jest to standardowo PiS-owskie kłamstwo wyssane z palce, milcz i się nie kompromituj".

        Popierasz Rafalaską - kciuk w górę!

Polub Polityczek.pl