aaaaaaaaaaaaaaaaaaaakokodkofffff.jpg

Dziennikarze i politycy komentują dzisiejszą wypowiedź prezydenta Andrzeja Dudy na temat rządów Platformy Obywatelskiej.

Duda stwierdził na krakowskim rynku, że rząd PO-PSL był gorszym wirusem od... koronawirusa. Słowa te wywołały oburzenie.

- Wtedy kiedy oni rządzili, byli gorszym wirusem niż koronawirus - mówił PAD.

- Dla polskiej gospodarki byli gorsi niż koronawirus - dodawał prezydent.

Słowa prezydenta krytykują publicyści.

- Duda porównuje opozycję do śmiertelnego koronawirusa. Jakiś facet rzuca w Trzaskowskiego butelką. Wcześniej Kaczyński wyzywał od chamskiej hołoty, mord zdradzieckich, kanalii. Paweł Adamowcz zginął ugodzony nożem przez sprawcę nasączonego nienawiścią płynącą z goebbelsowkich tub - mówi Przemysław Szubartowicz, naczelny portalu wiadomo.co.

- Prezydentowi Rzeczypospolitej Polskiej nie wypada mówić o rywalach, że są gorsi od koronawirusa, albo niezrównoważeni. Nawet jeśli akurat kandyduje w wyborach i ponosi go polemiczne wzmożenie - ocenia Konrad Piasecki, TVN24.

- Retoryka wiecowa rządzi się swoimi prawami, ale mówienie o rządach PO-PSL: "Byli gorszym wirusem niż koronawirus", to o kilka mostów za daleko i głowie państwa nie przystoi - stwierdza Jacek Nizinkiewicz, "Rzeczpospolita".

Słowa PAD komentują także politycy opozycji.

Michał Szczerba (Koalicja Obywatelska): "1361 Polek i Polaków zmarło na koronawirusa. Duda o opozycji: „Byli gorszym wirusem niż koronawirus”. Szczuje, życzy śmierci, odczłowiecza".

Iwona Hartwich (Koalicja Obywatelska): "Prezydencie przeproś. Jedyny język obcy, którym PAD biegle się posługuje to język nienawiści i pogardy. To jest język obcy dla wszystkich ludzi przyzwoitych".

        Popierasz Piaseckiego - kciuk w górę!

Polub Polityczek.pl