49983428813_310c95776b_c.jpg

Premier Mateusz Morawiecki pojawił się dzisiaj w Gdańsku. Szef rządu PiS mówił m.in. o inwestycjach.

Pieniądze. Dla nas pieniądze w budżecie były i są po to, żeby największa wartość, jaką jest człowiek, zachować. Dać mu szansę na lepsze życie. Rozwijamy z prezydentem Andrzejem Dudą plany inwestycyjne i gospodarcze. To dlatego twardo negocjujemy Europejski Fundusz Odbudowy. Potrzebujemy dobrej polityki gospodarczej. To dlatego użyliśmy wszelkich sił i środków, żeby ratować miejsca pracy.

Inwestycje. Powstają Obwodnica Trójmiasta, droga S6. To są rozwiązania komunikacyjne, które podniosą atrakcyjność inwestycyjną województwa pomorskiego i pomogą przyciągnąć inwestorów. To jest nasz spójny plan - najpierw uratować miejsca pracy, później kontynuować naszą politykę społeczną, a następnie budować inwestycje przyszłości. Chcemy przyciągać nowych inwestorów, żeby Polska była tym krajem, który najszybciej wyjdzie z kryzysu. Już wkrótce wróci normalność, ale do tego potrzebujemy stabilności.

Młodzi. To bardzo ważne, żeby absolwenci pomorskich uczelni mogli tu zostać. Chcemy skończyć z drenażem mózgów. Pokazujemy tu i teraz, że zastrzyk finansowy wpływa do województwa pomorskiego.

***

Na słowa premiera w Gdańsku zareagował trójmiejski dziennikarz Maciej Bąk (Radio Zet).

- Obwodnica Trójmiasta powstała w 1977 roku, tak gwoli ścisłości ;) A jeśli pan premier miał na myśli obwodnicę metropolitalną Trójmiasta, to nie, ona nie powstaje, nie rozpisano jeszcze nawet przetargu - pisze reporter na Twitterze.

- Może panu premierowi chodziło o ten odcinek S6, z którego w 2016 r. rząd PiS zrezygnował, a o którym sobie przypomniał w ostatnich miesiącach - ciekawe dlaczego nagle? - „przyspieszając” rzekomo budowę. Tam finansowanie zabrano, a inwestycja była przygotowana, łącznie z uzyskaną decyzją środowiskową. No tak..., co tam decyzja środowiskowa, niczyja praca nie poszła na marne... Zawsze można przecież budować bez wymaganej prawem decyzji, jak na Mierzei Wiślanej - komentuje dziennikarz Kuba Kaługa, radio RMF FM.
       Popierasz Morawieckiego - kciuk  górę!

Polub Polityczek.pl