aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaskededdddd.jpg

Dziennikarka Dominika Wielowieyska z oburzeniem zareagowała na wystąpienie europosła Prawa i Sprawiedliwości Ptryka Jakiego w czasie debaty w Parlamencie Europejskim na temat praworządności w Polsce.

Jaki apelował do komisarz Komisji Europejskiej Very Jourovej, żeby opowiedziała, jak są wybierani sędziowie w Czechach:

- Proszę to powiedzieć i porównać z Polską, i wtedy zobaczylibyście państwo, na czym polega to całe wielkie kłamstwo. (...) W Polsce sędziowie wybierają sędziów, a jak są wybierani w Niemczech? Całkiem niedawno poseł prosto z Bundestagu został sędzią i wy mówicie nam bezczelnie, że w Polsce jest upolityczniony wymiar sprawiedliwości, a w Niemczech nie. To jest szczyt cynizmu - mówił Jaki.

- I u nas jest łamana praworządność, a we Francji nie? Przecież to jest śmieszne. (...) Przeszkadza wam, że Polska nie trzyma się niemieckiej nogawki, że wstaje z kolan - krzyczał na sali Parlamentu Europejskiej europoseł PiS-u.

- Kłamią na temat Polski. Niszczą wizerunek naszej Ojczyzny. Dlatego otrzymali mocną odpowiedź! - powiedział polityk po swoim wystąpieniu.

***

- Co to są za ludzie? Skąd oni się urwali? Słoma z butów to mało powiedziane - ocenia słowa Jakiego publicysta Przemysław Szubartowicz.

- Patryk Jaki oraz posłanki Szydło i Kempa mentalnie pozostali w polskim parlamencie. Politykę wciąż prowadzą krzykiem i manipulacją - komentuje poseł Aleksander Miszalski.

- Rząd PiS w ramach nietrzymania się niemieckiej nogawki doprowadził do tego, że po raz pierwszy Niemka stanęła na czele Komisji Europejskiej - wyśmiewa Jakiego wicenaczelny dziennika "Rzeczpospolita" Michał Szułdrzyński

Na temat Jakiego w stanowczych słowach wypowiedziała się dziennikarka "Gazety Wyborczej" Dominika Wielowieyska, której zdaniem Jaki obraził swoim wystąpieniem Polaków.

- Apeluję do posła Jakiego, aby nie poniżał naszego kraju - napisała na Twitterze.

    Popierasz Wielowieyską - kciuk w górę!

Polub Polityczek.pl