zrzut_ekranu_2018-12-27_o_09.22.49.png

Kandydatka Prawa i Sprawiedliwości na stanowisko sędziego Trybunału konstytucyjnego Krystyna Pawłowicz wypowiadała się na niedawno na temat sędziów w podeszłym wieku.

Zdaniem Pawłowicz (67 l.) starsi sędziowie cierpią na różnego rodzaju choroby, co negatywnie wpływa na wykonywaną przez nich pracę.

Materiał z archiwalną wypowiedzią Pawłowicz opublikował w mediach społecznościowych dziennikarz Tomasz Skory (RMF FM).

"To nie jest już wiek... cierpi się na różnego rodzaju żylaki, choroby, zaburzenia krążenia, jakieś zmiany charakterologiczne... To wymaga już odpoczynku, wzięcia się za ogródek..." - wypowiada się na nagraniu kandydatka PiS do TK.

Reakcje internautów:

"To pani Krystyna Pawłowicz... niech zatroszczy się o swoje żylaki (zapewne nabyła sporo), bo zmiany charakterologiczne, są już nieuleczalne".

"Samozaoranie na najwyższym poziomie".

"No i strzał w kolano... własne".

***

Robert Biedroń (europoseł): "Kandydaci PiS do Trybunału Konstytucyjnego nie spełniają wymagań do pełnienia urzędu sędziego TK. Wszyscy troje przekroczyli granicę wieku nakazującą przejście w stan spoczynku. Autorami tego przepisu są sami kandydaci - Pawłowicz i Piotrowicz. Prawnicza elita PiS. Monty Python".
Aneta Mościcka (dziennikarka): "Witek chce zamawiać ekspertyzy, czy do TK można kandydować po przekroczeniu 65 lat, gdy to wynika wprost z przepisów, że stan spoczynku sędziego jest w wieku 65 lat. Upadła na głowę. Już znam tych ich "specjalistów", sekciarze z Ordo Iuris np. Kolejne obchodzenie przez PiS przepisów, które sami uchwalili. Skandal".
Mec. Piotr Schramm: "Kto pod Narodem Polskim dołki kopie - ten sam w nie wpada. Art. 37 par. 1 Ustawy o Sądzie Najwyższym, w związku z art. 3 ustawy o statusie sędziów Trybunału Konstytucyjnego - uchwalony przez PiS - stanowi, iż Sędzia Sądu Najwyższego przechodzi w stan spoczynku z dniem ukończenia 65. roku życia - w NSA jest podobnie - zaś Sędzią Trybunału może zostać osoba, która wyróżnia się wiedzą prawniczą oraz SPEŁNIA WYMAGANIA niezbędne do pełnienia urzędu na stanowisku SĘDZIEGO SĄDU NAJWYŻSZEGO lub sędziego Naczelnego Sądu Administracyjnego. Pani Krystyna Pawłowicz, Pani Elżbieta Chojna Duch oraz Pan Stanisław Piotrowicz mają już dziś powyżej 65 lat. Nie powinni zostać powołani, a jeśli zostaną - przecież mamy Czas PiSu - sekundę później powinni przejść w stan spoczynku".
         Popierasz Pawłowicz - kciuk w górę!

Polub Polityczek.pl