c753d8cf-f2d0-4581-8f64-bc703114140a.jpg

Poseł Marcin Horała chciał błysnąć komentarzem na temat plotek o kandydaturze Szymona Hołowni w wyborach prezydenckich. Polityk Prawa i Sprawiedliwości popisał się niewiedzą językową.

- Szymon Hołownia szykuje kampanię, żeby dobrze wypadać w sondażach musi zbudować wizerunek poważnego kandydata na prezydenta - poinformował portal Polityka Insight.

- Szymon Hołownia kandydatem w wyborach prezydenckich brzmi jak news podawany 1 kwietnia. Ale w rodzimej polityce nie takie rzeczy ani nie tacy kandydaci już wcześniej bywali - komentuje dziennikarz Andrzej Gajcy (Onet).

Dr Marek Migalski (politolog): "Jeśli Hołownia lub jakiś inny kandydat obywatelski, będzie konkurował w 1. turze z kimś z PO, to walka będzie zażarta. To zaś może oznaczać brak poparcia wyborców - nie sztabu - przegranego w 2. turze dla wygranego. Efekt? Wzrost szans PAD".

Marcin Celiński ("Liberte!"): "Obstawiam, że Szymon Hołownia odpala jakiś nowy program, a „kandydowanie na prezydenta” jest elementem promocji tego przedsięwzięcia".

Komentarz Horały

"Szymon Hołownia na prezydenta? #SzymonHołownia2020 świeży, nowy, spoza polityki, koniec z partyjniactwem, JOWy, likwidacja dotacji dla partii, więcej uprawnień dla samorządów. W drugiej turze przekaże głosy na kandydata opozycji. Ktoś się jeszcze na to łapie? #partiaTVN" - napisał Horała na Twitterze.

Kilka minut wcześniej umieścił taki sam wpis jednak z rażącym błędem ortograficznym.

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaokfffffff.png

Szymon Ziółkowski (były poseł): "Nikt nie przebije listy obietnic spoza swoich kompetencji, jakimi zasypał i zasypie nas Wasz kandydat, niezależny i ponadpartyjny Andrzej".

Reakcje internautów:

"Panie Chorała, a co się stanęło z popszednim fpisem? Nie świerzy był czy co?".

"Poważny poseł i pisać w ojczystym języku nie umie. Fstyt".

"Nie rozumiem intencji tego wpisu. Wszyscy mają głosować na Dudę? Co pana obchodzi kto i jakich kandydatów zgłosi i na kogo przekażą głosy w II turze?".

"Co się stało z poprzednim wpisem?? Zawstydził się Pan własnego nieuctwa?".

          Szanujesz Horałę - kciuk w górę!

Polub Polityczek.pl