20190403_Lodz_konferencja_1.jpeg

Minister kultury Piotr Gliński skomentował decyzję prezydenta Andrzeja Dudy o nominowaniu posła Antoniego Macierewicza na stanowisko marszałka seniora.

- Prezydent wyznaczył Antoniego Macierewicza na marszałka seniora Sejmu, a Barbarę Borys-Damięcką na marszałka seniora Senatu. Pierwsze posiedzenie obu izb odbędzie się 12 listopada - poinformowała Kancelaria Prezydenta.

- Macierewicz to ukłon PAD w stronę twardego elektoratu. Uczyniony na wyraźną prośbę z Nowogrodzkiej. Na miejscu opozycji zachowałbym powściągliwość. To naprawdę ma znaczenie wyłącznie symboliczne - mówi dziennikarz Konrad Piasecki.

- Proszę poradzić powściągliwość major SKW degradowanej przez Macierewicza, szefom służb z kłamliwymi zarzutami szpiegostwa - lipna sprawa trwa od 3 lat -, setkom wyrzuconym przez Macierewicza z wojska oficerów. Ręczę, że symbole dla nich są ważne. I majestat Rzeczypospolitej - odpowiedział Piaseckiemu poseł Tomasz Siemoniak.

Marcin Bosacki (senator): "Tak, Macierewicz ma kartę opozycyjną, ale czas od 1989 to 30 lat jego warcholstwa. Uporczywe kłamstwa smoleńskie, upokarzanie armii, Misiewicz - e, związki otoczenia z Rosjanami. Ta nominacja na marszałka - seniora potwierdza: prezydentowi RP brak kręgosłupa. W maju to zmienimy".

Barbara Nowacka (posłanka, KO): "Macierewicz swoją piękną opozycyjną kartę własnoręcznie zszargał latami paskudnego wykorzystania tragedii smoleńskiej. Tu po prostu chodzi o przyzwoitość. I tej znów zabrakło w PiS".

a_macierewicz13.jpg

- To jest jednak zadziwiające i jest to jakiś znak czasu, że kontrowersje budzi ktoś, kto jest ikoną polskiej opozycji antykomunistycznej–człowiek o krystalicznym życiorysie, bohater czasów komunistycznych - komentował na antenie TVP INFO minister Piotr Gliński. 

Reakcje internautów:

"Kolejny pisowski kryształ. Po ułaskawionym Kamińskim i Banasiu z kamienicami. Oczekuję, że w końcu Macierewicz ugotuje poprawnie parówki i ostatecznie udowodni 3 termobaryczne wybuchy".

"Banaś też był kryształowy...".

"Ten człowiek o krystalicznym życiorysie przez ostatnie lata konsekwentnie okłamuje część społeczeństwa w sprawie Smoleńska. I robi to w sposób obrzydliwy. A symbolem jego upadku jest pan Misiewicz. Rozumiem jednak, że z tabletu trudno to dostrzec".

"Który rozwalił MON, ośmieszył wojsko, brał miliony za eksperymenty z parówkami, wyciągnął z szafy Misiewicza. Zajefajnie. Z tym pluciem nam, Polakom, w twarz już się nawet nie kryjecie. Prezes zdecydował, notariusz i figurant mianował".

        Popierasz Glińskiego - kciuk w górę!

Polub Polityczek.pl