CQZAmElU8AAeyVt.jpg

Prezbiter ksiądz Maciej Słyż mobilizuje w mediach społecznościowych płeć męską do "krucjaty".

Wypowiedzi ks. Słyża

A teraz, czego żąda od ciebie Pan, Bóg twój? Tylko tego, byś się bał Pana, Boga swojego, chodził wszystkimi Jego drogami, miłował Go, służył Panu, Bogu twemu, z całego swojego serca i z całej swej duszy, strzegł poleceń Pana i Jego praw, które ci podaję dzisiaj dla twego dobra. Dokonajcie więc obrzezania waszych serc, nie bądźcie nadal ludem o twardym karku, albowiem Pan, Bóg wasz, jest Bogiem nad bogami i Panem nad panami, Bogiem wielkim, potężnym i straszliwym, który nie ma względu na osoby i nie przyjmuje podarków.

Co by nie pisać o młodym „Skorupce”, pewnym jest jedno. Jego zdjęcie z krzyżem naprzeciw płockiej tęczowej parady obiega świat i staje się ilustracją polskiego konserwatywnego katolicyzmu.

Zadania na wczoraj, dziś i jutro katolickiego księdza: budzić w sercach mężczyzn zmysł transcendencji poprzez piękną i pełną czci liturgię, pomagać na nowo odkrywać Jezusa w Eucharystii, nauczać wiernych o potężnej prawdzie liturgii, w formie, w której odnajdzie się mężczyzna.

Potrzebna jest krucjata męskości i czystości, która przeciwstawi się i udaremni barbarzyńskie poczynania tych, którzy uważają człowieka za zwierzę. A ta krucjata jest waszym zadaniem. Stańcie w wyłomie.

Piotr Kupś (bloger, Ruch Wku*wionych): Nic prostszego. Idź do pracy, znajdź dziewczynę, spłódź potomka, utrzymaj dom. Nie licz darmozjadzie na to, że cię społeczeństwo będzie utrzymywać. To jest twoje zadanie. 150 lat temu Kościół sprzeciwiał się wyzwoleniu niewolników, 100 lat temu sprzeciwiał się prawu kobiet do głosowania, od 50 lat walczy z prawami osób LGBT. Nie walczy tylko z głodem, zacofaniem, biedą i tyranami na świecie, za to wciąż rości sobie prawo do nieomylności.

- Parę krucjat Kościół katolicki ma już w swej haniebnej historii. Parę milionów ofiar z nimi związanych też. Zastanów się księże do czego nawołujesz - odpowiedział księdzu jeden z internautów. 

- Proszę wybaczyć. Mam za małe kompleksy, aby brać udział w "krucjatach męskości" - zareagował na wpis duchownego dziennikarz Piotr Beniuszys (magazyn "Liberte!"). 

EBhn3P5WsAAY2Bc.jpg

          Popierasz księdza - kciuk w górę!

Polub Polityczek.pl