Aawwwotus.jpg

Wiceminister sprawiedliwości Michał Woś zabrał głos na temat słów Donalda Tuska w kwestii pieniędzy europejskich z Funduszu Odbudowy. W czwartek media obiegła informacje, że pieniądze europejskie są wstrzymane dla Polski.

Z deklaracji komisarza UE ds. gospodarczych Paolo Gentiloniego wynika, że Polska nie otrzyma w najbliższym czasie pieniędzy z Funduszu Odbudowy po pandemii COVID-19.

Brukselski urzędnik argumentował decyzję KE obawą instytucji unijnej co do "niezależności sądów i wolności mediów" w Polsce.

Dodatkowo decyzja KE miała zostać podjęta w związku z wnioskiem premiera Mateusza Morawieckiego do Trybunału Konstytucyjnego ws. pytania dotyczącego nadrzędności prawa unijnego nad konstytucją. Rozstrzygnięcie w tej sprawie zaplanowane jest na 22 września.

Tusk o pieniądzach unijnych

Przewodniczący Platformy Obywatelskiej skomentował w specjalnym nagraniu decyzję KE o wstrzymaniu pieniędzy dla Polski. Lider opozycji obwinia prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego.

- Jarosław Kaczyński swoją nieodpowiedzialną i niemądrą polityką wyrządza Polsce i wszystkim Polakom dramatyczne szkody - powiedział były premier na nagraniu.

Komentarz Wosia

Do słów Donalda Tuska odniósł się w rozmowie z Wirtualną Polska wiceminister sprawiedliwości Michał Woś. Polityk mówi o "targowicy" w kontekście szefa PO.

- Targowica - jednym zdaniem. To, co mówi Donald Tusk, jest jakąś aberracją. (...) Donald Tusk mówi o tym, że chce federacji europejskiej. To jest wprost dążenie federalistów europejskich do tego, by UE zyskiwała kolejne kompetencje i wykorzystywała swoje narzędzia wbrew traktatom europejskim, czyli wbrew prawu, stosując wyłącznie kryteria polityczne, chociażby przy KPO. Nie ma żadnych kryteriów w dokumentach prawnych co do możliwości takiego działania ze strony UE. To jest szantaż polityczny, a Donald Tusk, będąc w tym środowisku, wcale nie dziwi, że mówi jednym chórem. Nie jest to, niestety, chór śpiewający po polsku - ocenił wiceminister.

             Popierasz WOSIA - kciuk w górę!

Polub Polityczek.pl