28062272031_b8a8452bb6_c_1.jpg

Arcybiskup Wacław Depo odpowiedział na słowa posła Sławomira Nitrasa odnoszące się do postępującej laicyzacji polskiego społeczeństwa. Metropolita częstochowski przywołuje słowa Jana Pawła 2.

Wielkie oburzenie wśród zwolenników obecnego obozu władzy jak i wśród niektórych duchownych wywołała wypowiedź Sławomira Nitrasa w czasie trwania "Campus Polska".

Zdaniem posła PO w Polsce będzie przybywać osób odchodzących od Kościoła i należy się zastanowić nad nową umową społeczną w relacji państwo - Kościół. Parlamentarzysta sugerował, że być może należałoby wyprowadzić religię za szkół jako karę za ostatnie lata i ingerowanie przez hierarchów w sferę polityczną.

- Dobrze, żeby stało się to – mówiąc uczciwie – w sposób racjonalny, nie na zasadzie pewnej zemsty, ale na zasadzie: „To jest uczciwa kara za to co się stało. Musimy was opiłować z pewnych przywilejów, bo jeżeli nie, to znowu podniesiecie głowę, jeżeli coś się zmieni - mówił Nitras.

Abp Depo odpowiada

Metropolita częstochowski odpowiedział na Jasnej Górze na słowa przedstawiciela opozycji.

- My powtarzajmy sobie słowa Psalmu 23: „Choćbym przechodził przez ciemną dolinę, zła się nie ulęknę, bo Ty jesteś ze mną”. (...) Wszystkim przepowiadającym takie tragiczne losy Kościoła w Polsce dedykujemy wypowiedź Ojca Świętego Jana Pawła II z 3 czerwca 1991 roku w Lubaczowie: „Nie pozwolimy, aby światopogląd neutralny powodował ateizację na ziemi polskiej” - skomentował hierarcha, dodając, że podejmowane są dziś próby odrzucenia i zmarginalizowania chrześcijaństwa na ziemiach polskich.

             Popierasz DEPO - kciuk w górę!

Polub Polityczek.pl