1580207_1.jpg

Wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik zwrócił się z gratulacjami do małopolskich radnych. Sprawa dotyczy uchwały antylgbt.

Radni z Małopolski zdecydowali w czwartek, by nie unieważniać wcześniej przyjętej uchwały antylgbt. Głosy rozłożyły się następująco; 23 polityków było przeciwko unieważnieniu i 14 domagało się odrzucenia uchwały.

- Haniebny wynik głosowania w Sejmiku Małopolskim - komentuje europoseł Łukasz Kohut.

- Radni sejmiku małopolskiego zdecydowali, że wolą promować nienawiść do LGBT zamiast promowania zdrowia i dobrobytu za 11 miliardów z UE. Aż trudno uwierzyć, że można być tak zaczadzonym jak radni PiS - krytykuje polityków z Małopolski poseł Maciej Gdula.

Wójcik chwali radnych

W obronie radnych z małopolskiego sejmiku stanął Michał Wójcik. Wiceminister w resorcie sprawiedliwości zwrócił się do polityków, stwierdzając, że jest z nich dumny.

- Nie ulegli presji brukselskich urzędników. Jestem z Was bardzo dumny! Radni Platformy i PSL tradycyjnie oblali egzamin - czytamy na profilu wiceministra.

Na tweeta Wojcika odpowiedział między innymi; poseł Krzysztof Śmiszek z Lewicy. Komentarz na temat decyzji radnych umieścił również europoseł Leszek Miller.

         Popierasz WÓJCIKA - kciuk w górę!

Polub Polityczek.pl