X9LElZAzDoR8qlTab48omhii71FfQc1d6zZIROxN.jpg

Do ostrej wymiany zdań doszło na Twitterze między Magdaleną Adamowicz i Marcinem Horałą. Europosłanka Koalicji Europejskiej zaczepiła polityka PiS w internecie, nawiązując do swoich byłych problemów z prawem.

Marcin Horała stanął w obronie krytykowanego w ostatnich dniach Pawła Kukiza. Poseł PiS broniąc lidera Kukiz'15 przypomniał o zamordowanym prezydencie Gdańska Pawle Adamowiczu.

- Pytanie, skąd śp. Paweł Adamowicz wziął pieniądze na swoje liczne mieszkania to był hejt i nagonka. Wyzywanie Pawła Kukiza od szmat i k***w to walka o wolne media. Czego nie rozumiecie? - napisał na Twitterze Horała w obronie Kukiza.

Na słowa polityka zareagowała żona Adamowicza - Magdalena Adamowicz.

- Za uczciwie zarobione pieniądze i z wielkich kredytów - wie to już nawet wasza w pełni polityczna prokuratura. Szczucie, p. Horała, to rozsiewanie kłamstw, by wzbudzić nienawiść - pan szczuł na mojego męża i szczuje dalej. Za te insynuacje możemy spotkać się w sądzie. Ostrzegam! - zwróciła się Adamowicz do Horały.

- Wylewaliście na mnie pomyje za rozliczanie najmu mieszkań ryczałtem łżąc latami, że fiskus stracił na tym tysiące zł. W Naczelnym Sądzie Administracyjnym ostatecznie przegraliście. A teraz w #RuskiŁad zmusicie WSZYSTKICH do ryczałtu bo fiskus ma ZYSKAĆ rocznie 500 mln zł. Jak was nazwać? - kontynuowała Adamowicz.

Odpowiedź ze strony polityka PiS przyszła szybko. - Coś się Pani pomyliło. Gdyby wszystkie mieszkania były wpisane do oświadczenia majątkowego, a źródło finansów wiarygodnie udokumentowane (czyli przykładowo nie walizką pieniędzy przywiezioną przez dziadka z robót przymusowych w Niemczech) opłacanie ryczałtu jest Ok - stwierdził Wiceminister Infrastruktury.

- Jest pan podłym oszczercą. Za rozliczanie najmu ryczałtem ciągaliście mnie przez lata po sądach, aż miesiąc temu ostatecznie przegraliście przed NSA. Przez was, skarb państwa rzeczywiście straci, bo musi zwrócić mi nielegalnie pobrane przez was podatki WRAZ Z ODSETKAMI. Mój Śp. Dziadek wrócił z przymusowych robót z Niemiec bez oka, a Śp. Babcia po 4 latach w KL Auschwitz ważyła 36 kg, wróciła z ciężkimi chorobami i dożywotnim syndromem KZ, a nie z żadną walizką pieniędzy - szargasz ich świętą pamięć kanalio powtarzając fejk waszej szczujni! Pańska wiedza o podatkach jest słynna, choć nie tak jak ciężka praca przy koszeniu łąk. Zapłacił już pan VAT za słynną fakturę (art. 108 ustawa o VAT)? - zapytała europosłanka polityka PiS.

         Popierasz ADAMOWICZ - kciuk w górę!

Polub Polityczek.pl