100591944_10214637419802816_1997237157885902848_n.jpg

Jan Hartman nie przebiera w słowach. Filozof z Uniwersytetu Jagiellońskiego nie zostawia suchej nitki na politykach, którzy przegłosowali w Sejmie "lex TVN".

Opozycja zwyciężyła w środę w Sejmie i przełożyła posiedzenie Sejmu na wrzesień. Chwilę później marszałek Elżbieta Witek ogłosiła... reasumpcję głosowania i obrady zostały wznowione.

- Wczorajsza reasumpcja głosowania to oczywiste przestępstwo urzędnicze. Dlatego posłowie Koalicji Obywatelskiej złożyli w tej sprawie zawiadomienie do prokuratury - oświadczyła Koalicja Obywatelska.

- Chyba po raz pierwszy w historii druga osoba w państwie staje się główną postacią afery o charakterze kryminalnym. Elżbieta Witek zapisała wczoraj czarną kartę w dziejach polskiego parlamentaryzmu i może przejść do historii jako Elżbieta „reasumpcja” Witek - wypowiada się posłanka Kamila Gasiuk-Pihowicz.

Kukiz naprawia swój błąd

Posłowie Kuiz'15 opowiedzieli się za odroczeniem posiedzenia Sejmu do września - popierając tym samym wniosek opozycji. Szybko politycy Kukiza zaczęli jednak usprawiedliwiać się, że doszło do pomyłki z ich strony.

- Niestety, siedzimy rozproszeni - ja zrobiłem pomyłkę, i pozostali też - tłumaczył Jarosław Sachajko.

Ostatecznie kukizowcy zagłosowali tak, jak oczekiwał tego Jarosław Kaczyński i poparli projekt uderzający w TVN24.

Hartman odpowiada

Filozof Jan Hartman widoczny był na manifestacji przed Sejmem w obronie TVN24. Po wydarzeniach w parlamencie uczony umieścił ostry wpis na Twitterze.

- To, co stało się w Sejmie, jest jednocześnie i śmieszne, i żałosne, lecz pokazuje, jak bardzo rozchwiana jest nawa Kaczyńskiego. Stabilizowanie większości zajmie mu jeszcze trochę czasu i będzie kosztowne - ocenia Hartman i dodaje - Tak wygląda ostateczne polityczne sk...ienie. Kaczyński, Witek, Kukiz i cała reszta tej sprzedajnej bandy zaprzańców zamieniła sejm w tani burdel - czytamy na profilu profesora.

       Popierasz HARTMANA - kciuk w górę!

Polub Polityczek.pl