Aaaaaaaaaaaaaaaaaabruddd.png

Rafał Bruski pojawił się w programie "Mówią Prezydenci" dziennika "Rzeczpospolita". Prezydent Bydgoszczy krytykował Polski Ład.

Szef bydgoskiego ratusza nie zostawia suchej nitki na zmianach zapowiedzianych przez rząd Prawa i Sprawiedliwości. Polityk zauważa, że budżety samorządów drastycznie zmaleją wskutek zmian podatkowych.

- Przechodzimy z naprawdę dobrego systemu finansowania i planowania przyszłości miasta na bardzo chaotyczny, w którym będziemy czekali na to, czy ktoś nam da środki lub nie. I przede wszystkim jest podstawowy zarzut wszystkich samorządowców - nie ma reguł gry w tych programach rządowych, są one bardzo uznaniowo dzielone - krytykuje rządzących Bruski.

Prezydent Bydgoszczy nawiązywał w czasie rozmowy do sytuacji gospodarczej wywołanej przez pandemię COVID-19.

- Gorszą pandemią dla finansów samorządów były zmiany, które dokonywane są przez rząd, te z 2019 roku i zapowiadane w Polskim Ładzie, czyli ograniczanie wpływów samorządów do kasy miejskiej, czyli kasy mieszkańców. (...) Samorządowcy, którzy niżej kłaniają się rządowi albo padają przed nim na kolana, mają większe szanse na uzyskanie środków od tych, którzy oczekują transparentności i wspierania samorządności - mówił Bruski w rozmowie z Michałem Kolanko.

Cała audycja z prezydentem Bydgoszczy do wysłuchania pod linkiem.

       Popierasz BRUSKIEGO - kciuk w górę!

Polub Polityczek.pl