AR-210609886.jpg

We wczorajszym wydaniu "Wiadomości" TVP zobaczyliśmy materiał poświęcony Donaldowi Tuskowi. Były premier został kolejny raz przedstawiony jako obrońca interesów Niemiec.

"Wiadomości" nie ustają w atakowaniu nowego przewodniczącego Platformy Obywatelskiej.

- Donald Tusk powrócił już z urlopu, ale nadal nie przedstawił konkretnego programu i realnej oferty dla Polaków, zamiast tego straszy Polaków "Ruskim ładem". Jego powrót do polskiej polityki to także eskalacja hejtu i agresji, zamiast konkretnych działań, na których mogliby skorzystać Polacy, jest atak i nagonka na polski rząd - mówiła Edyta Lewandowska, zapowiadając materiał Macieja Sawickiego.

Publikacja Sawickiego była jednostronna i przedstawiała lidera Platformy Obywatelskiej jako wcielone zło działające w interesie naszego zachodniego sąsiada.

Reakcja Porozumienia

Z oburzeniem na materiał "Wiadomości " dotyczący Tuska zareagował przedstawiciel Porozumienia Jarosława Gowina - Jan Strzeżek. Polityk staje w obronie Donalda Tuska.

- „Ruski ład Donalda Tuska” - tak zatytułowano materiał. CZTERY (!) razy fur Deutschland, trzy inne wypowiedzi po niemiecku. Były premier to absolutnie nie jest moja bajka, ale to co się dzieje o 19:30 to coś niesamowitego" - pisze szef gabinetu politycznego ministra Jarosława Gowina.

       Popierasz WIADOMOŚCI - kciuk w górę!

Polub Polityczek.pl