Aaaaabrudeitgig.png

Joachim Brudziński pojawił się we wtorek na antenie Polskiego Radia. Polityk komentował powrót Donalda Tuska do polskiej polityki.

Nie ma dnia od soboty, by któryś z polityków obozu władzy nie wypowiedział się o Donaldzie Tusku. Były premier swoją decyzją o powrocie do polskiej polityki rozgrzał do czerwoności antenę TVP oraz stał się obiektem ostrej krytyki ze strony przedstawicieli Zjednoczonej Prawicy.

- Wyrafinowane metody na „dziadka z Wehrmachtu” współcześnie ustąpiły miejsca nieustannemu propagandowemu bluzgowi na Donalda Tuska. Gdyby Paweł Adamowicz żył, byłoby to tylko świadectwo trwogi szczujni, ale dziś trzeba się mieć na baczności. Już znalazł się taki, który zrealizował hejt - odnosi się do nagonki na Tuska publicysta Przemysław Szubartowicz.

- Nieustanna propaganda nienawiści sprawiła, że Paweł Adamowicz został zamordowany. Pierwszorzędnym zadaniem Platformy jest dziś zapewnienie Donaldowi Tuskowi profesjonalnej, lojalnej ochrony. Licho nie śpi - komentuje naczelny "Newsweeka" Tomasz Lis.

Brudziński o Tusku

O nowym przewodniczącym Platformy Obywatelskiej wypowiedział się na antenie Trójki Polskiego Radia Joachim Brudziński. Europoseł Prawa i Sprawiedliwości obwinia Tuska o utworzenie tzw. "przemysłu pogardy".

- Tusk, trzeba to uczciwie stwierdzić, to nie Borys Budka, to zupełnie inna liga, inna waga (...) Donald Tusk jest dzisiaj niewątpliwie najlepszym politykiem w Polsce, jeżeli chodzi o zarządzanie złymi emocjami, znakomicie zarządza emocjami pełnymi nienawiści i agresji. (...) Wystarczy posłuchać Tuska w roku 2005 na Torwarze, kiedy dostał takie bęcki, że długo do siebie dochodził po wyborach prezydenckich, gdy przegrał ze śp. panem prezydentem Lechem Kaczyńskim, to wtedy jak niektórzy dziennikarze pisali za namową psychologa społecznego sformułował tę politykę, którą z kolei dziś po latach możemy celnie za Piotrem Zarembą nazwać przemysłem pogardy - mówił Brudziński w Polskim Radiu.

      Popierasz BRUDZIŃSKIEGO - kciuk w górę!

Polub Polityczek.pl