Anna-Popek-wyrózniajace.jpg

W niedzielę odbyła się uroczystość z okazji inauguracji działalności Partii Republikańskiej. Powstanie ugrupowania jest pokłosiem konfliktu w szeregach Porozumienia Jarosława Gowina.

Adam Bielan wraz z politykami sprzeciwiającymi się prezesowaniu Jarosława Gowina w Porozumieniu, utworzyli nową partię. Na uroczystej inauguracji pojawił się między innymi prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński. Lider Zjednoczonej Prawicy dał swoją obecnością jasny sygnał, po której stronie sporu Bielana z Gowinem staje.

- Wszyscy jesteśmy republikanami. Ideę republikańską najłatwiej opisać, przeciwstawiając ją idei indywidualistyczno-liberalnej. Republikanizm to odwoływanie się do wspólnoty - i tej mniejszej, i tej największej, globalnej, czyli wspólnoty narodowej. Chcemy, by ta wspólnota była coraz silniejsza - mówił prezes PiS.

Zjazd

Kontrowersje wzbudziło prowadzenie politycznego zjazdu przez dziennikarkę TVP - Annę Popek. Zazwyczaj tego typu wydarzenia prowadzą działacze partyjni - tym razem politycy postanowili skorzystać z usług Popek, a ta jak mogliśmy zobaczyć, wyraziła na to zgodę.

Obecność prezenterki TVP zadziwiała dziennikarza Jacka Nizinkiewicza z "Rzeczpospolitej", który pisał o sprawie na Twitterze. 

            Popierasz POPEK - kciuk w górę!

Polub Polityczek.pl