1024px-Adam_Mazguła_IFMS_2015_5.jpg

Pułkownik Adam Mazguła zareagował na wydarzenia w Sejmie. Senator Lidia Staroń została wybrana we wtorek przez większość parlamentarną na stanowisko Rzecznika Praw Obywatelskich.

Politycy PiS wsparci przez posłów Konfederacji zagłosowali za kandydaturą Staroń.

Senator niezależna, która jest kandydatką PiS na funkcję RPO otrzymała 231 głosów. Kandydat opozycji prof. Wiącek 222 głosów. Teraz głosowanie odbędzie się w Senacie.

- Będę przeciwna kandydaturze Lidii Staroń, bo znam panią senatorkę z pracy w Senacie. Wielokrotnie głosowała ona ręka w rękę z PiS, między innymi przeciwko środkom na refundację zabiegów in vitro. Wypowiadała się również przeciwko prawom mniejszości oraz kobiet, jak wolność wyboru - komentuje wicemarszałkini Senatu Gabriela Morawska-Stanecka.

Wielu komentatorów dziwi zachowaniu się prawicowej Konfederacji, której posłowie zagłosowali za kandydaturą Staroń.

- Lidia Staroń olała Konfederację i nie przyszła na spotkanie z nią, a ta wybrała ją na RPO - mówi ze zdziwieniem dziennikarz Kamil Dziubka z Onetu.

Mazguła o Staroń: Krętaczka i gwiazda Kaczyńskiego

Do wydarzeń w Sejmie odniósł się także w swoich mediach społecznościowych wojskowy Adam Mazguła. Emerytowany pułkownik nie ma dobrego zdania o być może przyszłej Rzeczniczce Praw Obywatelskich.

          Popierasz MAZGUŁĘ - kciuk w górę!

Polub Polityczek.pl