Aaaaaaamigapissa.jpg

Politolog prof. Marek Migalski wypowiedział się na temat rządzących, jak i wszystkich tych, którzy czepią korzyścią z bycia u władzy polityków Prawa i Sprawiedliwości.

Partia Jarosława Kaczyńskiego zdaje się poprawiać powoli swoje notowania po - wydaje się - najgorszym etapie pandemii koronawirusa.

Gdyby wybory odbyły się pod koniec maja, wybory wygrałby PiS z wynikiem - 34,9 proc. Drugie miejsce zajęła Polska 2050 - 20, 2 proc. Ostatnie miejsce na podium przypadło Koalicji Obywatelskiej - 14,1 proc. badanych (badanie IBRIS dla Onetu 31 maja).

Partia Jarosława Kaczyńskiego mimo dużej przewagi w sondażach, nie może spać spokojnie. Wiele wskazuje że gdybyśmy zsumowali wyniki partii opozycjnych - gotowych zawrzeć powyborczą koalicję, to PiS musiałby oddać władzę.

Migalski o obecnej Polsce

Politolog Marek Migalski z Uniwersytetu Śląskiego wielokrotnie dał się poznać w ciągu ostatnich 6 lat rządów PiS z bardzo krytycznej oceny polityki uprawianej przez Jarosława Kaczyńskiego.

- Andrzej Duda potwierdził, że jest on niedojrzały emocjonalnie, ograniczony intelektualnie, zakochany w sobie, podporządkowany duchowo Jarosławowi Kaczyńskiemu, niesamodzielny politycznie, a jego prezydentura nie jest polityką, lecz autoterapią mająca na celu ukojenie kompleksów - komentował uczony po jednym z telewizyjnych wywiadów prezydenta Andrzeja Dudy.

Inny razem Migalski recenzował politykę PiS. - Izoluje nas w Unii Europejskiej, skłóca z partnerami w NATO, pogłębia podziały polityczne wewnątrz kraju, oddala od Niemiec, Francji, narusza zachodnie standardy.

W swojej najnowszej aktywności politolog rozwija swoje przemyślenia na temat obecnego środowiska obozu władzy.

- Ludzie zaburzeni psychicznie w TK, niegramotne szuje w mediach państwowych, nieudacznicy w spółkach skarbu państwa, obskuranci kształtujący opinie młodzieży, ignoranci w roli autorytetów. W państwie PiS rządzi najgorszy sort. Ci ludzie zawsze będą wierni Jarosławowi Kaczyńskiemu za to, co im dał - ocenia politolog.

       Popierasz MIGALSKIEGO - kciuk w górę!

Polub Polityczek.pl