E2je-saWEAQEiNr.jpg

Na profilu społecznościowym proboszcza ks. Janusza Chyły z Chojnic pojawiło się zdjęcie... z Orlenu. Na wpis zareagowali internauci. 

Nie tak dawno podobnym zdjęciem zasłynęli politycy Lewicy - teraz za przykładem sejmowej lewej strony poszli dwaj duchowni.

Proboszcz Janusz Chyła pochwalił się na swoim Twitterze fotografią, na której widnieje wraz z innym duchownym. Kapłani trzymają w swych dłoniach hot dogi Orlenu, a zdjęcie jest tak wykadrowane by widoczna była nazwa polskiego giganta naftowego.

W jakim celu księża umieścili zdjęcie? Ks. Janusz Chyła słynie z wypowiedzi propisowskich, a zdjęcie z Orlenu może sugerować, że duchowni popierają krytykowanego prezesa Daniela Obajtka, jak i bojkotowaną przez wielu Polaków firmę.

Obojętnie obok zdjęcia nie przeszli internauci, którzy odpowiedzieli pod tweetem duchownym:

"Nie wiem, co księża chcieli osiągnąć tego rodzaju zdjęciem, kiedy na nie patrzę, to mam w głowie tylko jedną myśl: The most disgusting political manifestation I've ever seen. Gorszące to i niesmaczne".

"No pięknie, a podobno księża muszą być apolityczni, a tymczasem panowie księża reklamują obajtkowe parówki. Czyli co? Dobrze, że tyle ma posiadłości? No pewnie, że dobrze, przecież księża też nie są ubodzy".

"KK od dawna w konkubinacie z prawicową władzą. W takiej konfiguracji Polska nigdy nie będzie miała szansy na rozwój".

"Wszystkiego najlepszego na nowej drodze życia!".

"Ręce opadają. Rzeczywiście, gdyby nie internet, człowiek nie miałby pojęcia o tak powszechnej głupocie".

          Popierasz KSIĘŻY - kciuk w górę!

Polub Polityczek.pl