178177.jpg

Marek Suski skomentował w środę na antenie Polskiego Radia wtorkowe głosowanie w Sejmie ws. Krajowego Planu Odbudowy. Większość rządząca wsparta głównie przez polityków Lewicy przegłosowała dokument rządowy.

Suski z zadowoleniem odniósł się do wczorajszych wydarzeń w Sejmie. - Został przyjęty Fundusz Odbudowy, który po Covidzie będzie ratował nie tylko polską, ale w ogóle europejską gospodarkę. Polska jest częścią europejskiej gospodarki. Jeżeli będzie kryzys gospodarczy w Europie, to na pewno odbije się on i na naszej gospodarce - mówił Suski i dodawał, że obecna sytuacja jest zła dla Platformy Obywatelskiej.

- To jest więc dobra wiadomość dla Polski, dla Unii Europejskiej. Natomiast jest to zła wiadomość dla Platformy Obywatelskiej. Bo jeszcze niedawno krzyczeli oni o jakiejś koalicji 276, tymczasem wczoraj w głosowaniach wygrała koalicja 290. (To) klęska polityki Donalda Tuska i Borysa Budki, natomiast zwycięstwo Polski, Polaków, a także tej koalicji dla Polski, która głosowała za funduszami na odbudowę po covidzie - powiedział poseł Prawa i Sprawiedliwości.

Senat

Projektem ustawy ws. ratyfikacji zajmie się teraz Senat. Wygląda na to, że większość senacka nie będzie się śpieszyć i skorzysta z pełnych 30 dni na zajęcie się projektem przysłanym przez Sejm.

- Teraz czas na Senat i przywrócenie współpracy demokratycznej opozycji przy dalszej ratyfikacji decyzji o zasobach własnych UE. Czas na nadzwyczajną aktywność samorządów. A UE niech teraz wraca pilnie i mocno do spraw praworządności w Polsce, bo będzie za późno. Chodzi o wszystko! - komentuje poseł Tomasz Siemoniak.

Głos w sprawie zabrał także prof. Tomasz Grodzki. Marszałek Senatu zapowiada poprawki, które zostaną naniesione przez opozycję w projekcie dot. środków europejskich.

         Popierasz SUSKIEGO - kciuk w górę!

Polub Polityczek.pl