81621370_772940649853342_7279236560567275445_n.jpg

Maciej Gdula odniósł się do krytyki jaka spadła w ostatnich godzinach na Lewicę. Cała sprawa zaczęła się od spotkania Lewicy z szefem rządu Prawa i Sprawiedliwości.

Lewica porozumiała się z rządem w sprawie Krajowego Planu Odbudowy - to spowodowało, że na przedstawicieli Lewicy poleciały gromy.

Lewej stronie sceny politycznej zarzucona jest zdrada opozycji. - Elita lewicy rozkoszuje się pobytem w parlamencie. Sama wizja przyspieszonych wyborów to ich czarny sen. Po prostu ryzyko utraty foteli. Zadeklarowali wsparcie dla programu odbudowy bez warunków. Potem już tylko make up. Tylko czy ich wyborcy to zrozumieją? - komentuje senator Bogdan Klich.

Publicyści także gorzko zareagowali na podjęcie rozmów przez Lewicę z rządem.

- Z chwilą, gdy Lewica wypisała się z opozycji i postanowiła poprzeć PiS, być może rację mają ci, którzy postulują, by na nowo zdefiniować niepisowską część sceny politycznej. Jest realna opozycja, która walczy z autokracją, i koncesjonowana opozycja, która wspiera autokrację - stwierdza publicysta Przemysław Szubartowicz.

- Komu potrzebna jest lewicowa przystawka do PiS? Sądzę, że nie wyborcom lewicy - nie tym, którzy protestowali na ulicach w sprawie aborcji -napisał na Twitterze dziennikarz Leszek Jażdżewski.

Odpowiedź Gduli

Poseł Lewicy Maciej Gdula postanowił zareagować na krytykę, jaka spada na Lewicę. Polityk ocena, że odpowiedzialna opozycja powinna stanąć przy Lewicy.

- Czytam różne głupie opozycyjne wpisy o zdradzie Lewicy i zamiast odpowiadać podobnym jadem napisze tylko, że odpowiedzialna opozycja stanęłaby przy Lewicy i ogłosiła sukces, a nie robiłaby seansu nienawiści - poucza opozycję poseł Lewicy.

Na słowa odpowiedziała jedna z internautek: - Owszem, zdrada. I możecie nas wyzywać od głupców ile wlezie, nie zmieni to faktu, że pomogliście ZP i wysłaliście sygnał do ludzi, że z PiSem można się w sumie dogadać. Teraz tylko zostało im rozwiesić te billboardy w całej Polsce i wygrać kolejne wybory. Brawo!

- Szczerze mówiąc to nic nie wzmocniłoby antyunijnego Ziobry tak jak głosowanie przeciw FO. Z PiSem trzeba zwyciężyć, ale nie zrobi tego opozycja lekką ręką wyrzucająca do kosza 250 mld - skwitował Gdula.

          Popierasz LEWICĘ - kciuk w górę!

Polub Polityczek.pl