uid_53d660a2675fb08d4fb55d34a0724bce1516321119644_width_900_play_0_pos_0_gs_0_height_506_arkadiusz-mularczyk-posel-pis-przewodniczacy-parlamentarnego-zespolu-ds-reparacji-fottvpinfo.jpg

Arkadiusz Mularczyk odpowiedział na sobotnią aktywność polityków Platformy Obywatelskiej. Opozycja mówiła na konferencji o koniecznych zmianach w prowadzeniu polityki międzynarodowej.

Jak politycy Platformy Obywatelskiej widzą obecnie Polskę na arenie międzynarodowej i co należy zmienić po władzy Prawa i Sprawiedliwości - na tym skupiła się w sobotę opozycja.

- Polska nie była tak samotna od czasów rozbiorów. Kaczyński zabił polską politykę zagraniczną. Czy ktoś w Europie zna nazwisko polskiego ministra spraw zagranicznych? To pytanie retoryczne. (...) Polityka zagraniczna potrzebuje natychmiastowej zmiany, nowej doktryny opartej na trzech filarach: europejskim, transatlantyckim i wschodnim. (...) Zakończymy konflikt z Unią Europejską. Odbudujemy relacje. Przywrócimy partnerskie stosunki z administracją Joe Bidena. Podstawą do budowy nowych relacji będzie warszawski polsko-amerykański szczyt. (...) Powrócimy do sprawczej i skutecznej polityki wschodniej. Będziemy znowu pełnić rolę eksperta NATO i UE ds. wschodniego sąsiedztwa. Zacieśnimy współpracę z Ukrainą. Obywatele Białorusi będą mogli liczyć na nasze wsparcie - zapewniał przewodniczący Borys Budka.

Głos na konferencji zabrał także europoseł Radosław Sikorski. - W rankingu demokracji otrzymaliśmy najniższą notę od dekady, spadając z grupy demokracji - do pół-demokracji. Wygrywamy za to w rankingu krajów najszybciej wprowadzających autorytaryzm. Tak powinna wyglądać promocja Polski na świecie? - pytał były szef MON.

Odpowiedź Mularczyka

Na wypowiedzi polityków Platformy Obywatelskiej odpowiedział Arkadiusz Mularczyk. Poseł Prawa i Sprawiedliwości ocenia, że to politycy PO psują wizerunek państwa polskiego od 6 lat.

- Platforma, która od 6 lat podkopuje wizerunek Polski za granicą, przypomina strażaka podpalacza, który wznieca pożar, a następnie nawołuje do akcji ratowniczej - pisze Mularczyk na Twitterze.

         Mularczyk jest mądry - kciuk w górę!

Polub Polityczek.pl