Aaaaaaajchrjifrg.png

Klaudia Jachira wypowiedziała się o ostatnich słowach prezydenta Andrzeja Dudy na temat kopalń i zmian klimatycznych.

Prezydent Andrzej Duda wziął udział w szczycie klimatycznym zorganizowanym przez prezydenta USA Joe Bidena. Polski prezydent zapowiedział, że Polska owszem będzie odchodzić od węgla, jednak proces ten jest bardzo rozciągnięty w czasie.

- Wszyscy uznajemy cele klimatyczne UE, czyli ograniczenie emisji CO2 o 55 proc. do 2030 roku oraz neutralność klimatyczną do 2050 roku. Mamy ambicje uczestniczyć w realizacji tych celów. (...) Polska planuje zmniejszyć udział węgla w produkcji energii z obecnych 70 proc. do 11 proc. w 2040 roku. (...) Jedyną alternatywą jak się wydaje przy naszych walorach przyrodniczych (...), które jest rozwiązaniem chroniącym klimat przed emisją dwutlenku węgla jest energia atomowa - powiedział Andrzej Duda.

Krytyka prezydenta

Zapowiedzi Andrzeja Dudy nie spodobały się działaczom środowiskowym. - Kompromitacja prezydenta na szczycie przywódców. Zamiast przedstawiać nowe cele klimatyczne, chwalił się porozumieniem ws. przedłużenia działania kopalń węgla do 2049 roku. Parafrazując, król jest nagi i dzisiaj pochwalił się tym przed całym światem - krytykuje prezydenta Greenpeace Polska.

Głos w sprawie zabrał także między innymi Michał Kobosko z Polski 2050 Szymona Hołowni oraz Klaudia Jachira z Koalicji Obywatelskiej. Oba komentarze są równie krytyczne względem głowy państwa.

            Popierasz JACHIRĘ - kciuk w górę!

Polub Polityczek.pl