EzK4ku8UcAQbGwv.jpg

W sobotę odbywa się konwencja programowa "Porozumienia" Jarosława Gowina. Lider ugrupowania zadeklarował między innymi chęć rozdziału Kościoła od państwa.

Na konwencji obok polityków "Porozumienia" pojawili się posłowie bezpartyjni; Agnieszka Ścigaj i Lech Kołakowski. Do partii dołaczyła wiceminister Anna Kornecka. 

- Bardzo serdecznie dziękuję panu premierowi Jarosławowi Gowinowi za zaproszenie do pracy nad propozycjami programowymi do Nowego Ładu. Cieszę się, że w Porozumieniu zawsze znajduję otwartość na dialog - mówiła Ścigaj, która chce współpracować z "Porozumieniem" jako posłanka bezpartyjna.

Rozdział Kościoła od państwa

Zaskoczeniem jest deklaracja konserwatywnego Jarosława Gowina o chęci rozdziału Kościoła od państwa. Zdaniem ministra resortu przedsiębiorczości i technologi w rządzie PiS, duchowni nie powinni udzielać się politycznie.

- Opowiadamy się za przyjaznym rozdziałem państwa od Kościoła, bo kiedy my, politycy, mieszamy się w sprawy Kościoła, to traci na tym wspólnota chrześcijańska. Nie chcemy by nasi pasterze, biskupi, angażowali się w politykę. Polityka jest domeną ludzi świeckich - powiedział Gowin.

- Chcę powiedzieć z całą mocą, że Porozumienie to jest partia dialogu, partia zgody narodowej, partia przekraczania podziałów między rządem a opozycją i partia szukania tego co łączy Polaków - przekonywał lider Porozumienia.

           Popierasz GOWINA - kciuk w górę!

Polub Polityczek.pl