24024841088_a14f76f52c_c.jpg

Wiceminister Maciej Wąsik skomentował brutalną interwencję policjanta z Głogowa. Film ukazujący jak mundurowy agresywnie zachowuje się względem kobiety, obiegł internet.

Niemal natychmiast jak film z Głogowa zaczął wzbudzać wielkie emocje w internecie, komunikat wydała dolnośląska policja.

- W trakcie zabezpieczenia zgromadzenia w Głogowie agresywna protestująca szarpała policjanta za mundur. Została uprzedzona o możliwości użycia środków przymusu bezpośredniego, mimo to nie zmieniła swojego zachowania. Użyto wobec niej pałki służbowej zgodnie z ustawą o śpb. Została zatrzymana - zakomunikowała policja.

Komunikat w tej sprawie wydała także Komenda Główna Policji. - Komendant Główny Policji polecił, aby oficerowie Biura Kontroli KGP szczegółowo wyjaśnili podstawy, zasadność i okoliczności związane z użyciem środków przymusu bezpośredniego w stosunku do biorącej udział w proteście. Analizowane będą m.in. nagrania policyjne i dostępne w sieci.

Krytyka policji

Na mundurowych wylała się kolejny raz wielka fala krytyki. Krytyczne zdanie wyraził między innymi Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar.

- Interwencja w Głogowie stanowi kolejny przykład dysproporcji pomiędzy zachowaniem obywatelki a podjętymi wobec niej działaniami ze strony Policji - oświadczył RPO.

MSWiA odpowiada

Wiceszef w resorcie MSWiA Maciej Wąsik zabrał głos a temat głośnego zdarzenia w Głogowa. Polityk oburzony jest krytyką skierowaną w stronę mundurowych.

- Wymiar kontroli społecznej jest ważny, ale z drugiej strony dosyć z pluciem na mundur polskiego policjanta, dosyć agresji werbalnej i fizycznej. To musi się skończyć. (...) ant działał w interesie społecznym. Przypomnę, że był to protest ludzi, którzy nie chcą obostrzeń – w momencie, w którym mamy szczyt pandemii, a w szpitalach leży 35 tys. chorych. (...) Jako członek kierownictwa #MSWiA uważam, że musimy sprawić, żeby polski policjant, który uczciwie wykonuje swój zawód i działa zgodnie z przepisami prawa, mógł czuć się bezpiecznie - powiedział Wąsik na antenie telewizji "wPolsce".

          Popierasz WĄSIKA - kciuk w górę!

Polub Polityczek.pl