124692591_1039952153145723_4245846079751875697_n_1.jpg

Andrzej Rozenek dołączył do grona osób oburzonych wpisem Krystyny Pawłowicz na Twitterze. Poseł Lewicy staje w obronie 10-letniego dziecka zaatakowanego przez sędzię TK.

Nie milkną komentarze po wpisie Krystyny Pawłowicz nt. transpołciowego 10-latka z Podkowy Leśnej. Byłej posłance nie spodobał się fakt, że dziecko może liczyć na pełne wsparcie ze strony dyrekcji szkoły, do której uczęszcza.

Burmistrz Podkowy Leśnej potępia Pawłowicz

Na wpis umieszczony na Twitterze przez ex parlamentarzystkę Prawa i Sprawiedliwości odpowiedział burmistrz miasta, w którym mieszka 10-latek.

- Obrzydliwy tweet sędzi TK Krystyny Pawłowicz uderzający w dobro dziecka naszej szkoły i dyrektora Agnieszkę Hein. (...) Z całą odpowiedzialnością informuję, że władze naszej szkoły, ale także miasta Podkowa Leśna są i będą otwarte na potrzeby każdego ucznia, także uczniów transpłciowych. (...) Dziecko ma mądrych rodziców, przyjaciół, zrozumienie w szkole, jest otoczone opieką psychologiczną. Od wczoraj wiemy także, że ma ogromne wsparcie w organizacjach działających na rzecz dyskryminowanych mniejszości. (...) Obowiązkiem dorosłych jest ochrona dzieci, o czym zdaje się zapomina posłanka Pawłowicz i osoba, która wyniosła informację poza szkołę. Nie ma naszej zgody na cyniczne wykorzystywanie dzieci do politycznych rozgrywek. I na koniec - szczegóły z tweeta niewiele mają wspólnego z faktam - skomentował wpis Pawłowicz burmistrz Artur Tusiński.

W stronę Pawłowicz poleciały dużo ostrzejsze słowa niż te opublikowane przez burmistrza Podkowy Leśnej. Poseł Andrzej Rozenek nie gryzł się w język, komentując sprawę w swoich mediach społecznościowych.

"Pawłowicz, jesteś łajzą. Użyłaś tego dziecka do swoich politycznych, wynaturzonych działań. Wykazałaś się skrajnym chamstwem. Będziesz więc traktowana jak chamka! Zero litości, ty pseudo-sędzio z atrapy Trybunału" - napisał poseł Lewicy.

         Popierasz ROZENKA - kciuk w górę!

Polub Polityczek.pl