AaaPawlszub.jpg

Publicysta Przemysław Szubartowicz skomentował negocjacje Pawła Kukiza z Prawem i Sprawiedliwością ws. ewentualnej koalicji. 

Wygląd na to, że Pawłowi Kukizowi coraz bliżej do partii Jarosława Kaczyńskiego. - Zobaczymy, czy zaśpiewamy wspólnie, czy jednak każdy zostanie solistą. (...) Ustaliliśmy, że inicjatywy jak sędziowie pokoju czy ustawa antykorupcyjna PiS jest w stanie poprzeć. W zamian za to oczekiwałby poparcia jakichś swoich projektów. Do tej pory konkretów nie przedstawił. (...) Kiedy Kaczyński przedstawi mi swoje oczekiwania, może się okazać, że te oczekiwania będą takie, że nic z tych dwóch ustaw nie będzie, ponieważ nie zgodzę się na nazbyt daleko idące jakieś kompromisy - mówił w środę na antenie Trójki Polskiego Radia Paweł Kukiz. 

Zachowanie lidera Kukiz'15 może dziwić, patrząc na wypowiedzi byłego muzyka w ostatnich latach. Paweł Kukiz tworzył wizerunek polityka, który nie zamierza się dogadywać z partiami przebywającymi od wielu lat w Sejmie, a sam przez spore grono wyborców był uważany za "antysystemowca". 

- Kukiz miał być młotem na urojony POPiS, nową buzią w polityce, powiewem świeżości, antysystemowcem, który się politykom nie kłania itd. Właśnie kończy jako przystawka Kaczyńskiego. Strzeżcie się fałszywych proroków... I byłych showmanów w polityce - komentuje aktywność Kukiza publicysta Przemysław Szubartowicz. 

Przyspieszone wybory parlamentarne?

Być może jeszcze w tym roku dojdzie do przyspieszonych wyborów parlamentarnych - wszystko przez toczący się od wielu miesięcy spór w kolacji zjednoczonej prawicy. Politykom Porozumienia coraz bardziej nie po drodze z PiS, o czym może świadczyć środowy wywiad Polsat News z Jarosławem Gowinem. 

- Umowa koalicyjna została jednostronnie zawieszona przez PiS w momencie udzielenia poparcia dla próby obalenia legalnych władz Porozumienia - powiedział Gowin, dając do zrozumienia, że coraz trudniej porozumieć się politykom w ramach zjednoczonej prawicy. 

Problemy koalicyjne skłaniają Kaczyńskiego do rozmów z Pawłem Kukizem. Gdyby posłowie Kukiz'15 zasilili szeregi zjednoczonej prawicy, prawdopodobnie udałoby się dotrwać do wyborów parlamentarnych w konstytucyjnym terminie. 

          Popierasz KUKIZA - kciuk w górę!

Polub Polityczek.pl