aaaaaapoiedcirfrfrrr.jpg

Lekarz Marek Zawadzki skrytykował obóz władzy. Sprawa dotyczy trwającej pandemii COVID-19.

Wielkie zamieszanie wywołała w czwartek decyzja rządzących o możliwości zapisywania się na szczepienie osób 40+. Czterdziestolatkowie zaczęli rano zapisywać się w systemie na szczepienie przeciwko COVID-19.

Zaledwie po kilku godzinach od startu rejestracji, PiS ustami szefa Kancelarii Premiera oświadczył, że doszło do błędu w systemie i nie dojdzie do szczepienia 40-latków w terminie, o którym dowidzieli się oni w czwartek rano.

- W ostatnich dwóch dniach spadła dynamika zapisów osób powyżej 60. roku życia. Dlatego zdecydowaliśmy się uruchomić system, dla tych wspomnianych osób. Te terminy miały być wyznaczane w drugiej połowie maja. Niestety, przez usterkę systemu, część z tych osób zapisała się na terminy jeszcze kwietniowe. Na kilka godzin wstrzymujemy rejestrację tej grupy i po usunięciu usterki odblokujemy rejestrację i do tej osoby będzie dzwonił konsultant z propozycją terminu szczepień drugiej połowie maja - zakomunikował Michał Dworczyk.

Dworczyk do dymisji?

Politycy opozycji domagają się dymisji szefa Kancelarii Premiera. - Gdy myślisz, że ten rząd już nie może niczego zepsuć bardziej, oni natychmiast udowadniają, że da się zapukać od spodu. Gdy myślisz, że ten rząd osiągnął już szczyt w skali upodlenia obywateli, pojawia się minister Michał Dworczyk i mówi o usterce. Dymisja to za mało - wypowiada się Szymon Hołownia.

- Kompletna kompromitacja rządu oraz osób odpowiedzialnych za program szczepień. Totalny chaos i państwo z kartonu. Michał Dworczyk jeszcze dziś powinien podać się do dymisji. To niestety jest Polska PiS, a nie prima aprilis - mówi posłanka Małgorzata Tracz (Zieloni).

Reakcja lekarza

Marek Zawadzki umieścił w sieci ostry wpis, w którym odnosi się do bieżących decyzji obozu władzy.

- Jesteście debilami - wszyscy jak leci! Jedna platforma do obsługi erecept, eskierowań, erejestracji, eszczepień! Serwery wam padły, bo rzucacie nagle wszystkich do szczepień! Pracować normalnie nie mogę, szczepić nie mogę!! Same Punkty Szczepień dowiedziały się o tym dziś rano!! - oburza się lekarz rodzinny.

             Popierasz lekarza - kciuk w górę!

Polub Polityczek.pl