41345868472_59b3c16bdb_c.jpg

Joachim Brudziński pojawił się na antenie Polskiego Radia. Polityk mówił o zagrożeniu wynikającym z potencjalnego upadku obecnego obozu rządzącego.

Europoseł PiS-u dziękował na antenie publicznego radia... Bogu. Za co? Za to, że PiS rządzi Polską w czasie trwającej pandemii COVID-19.

Koronawirus. Z taką absolutną pewnością i przekonaniem mogę powiedzieć, że osobiście dziękuję Opatrzności Bożej, że to na ten wyjątkowy czas, jaki dotknął nie tylko Polskę, ale całą Europę, cały świat, czas pandemii, właśnie Zjednoczona Prawica, to PiS odpowiada dzisiaj za Polskę. Gdzie bylibyśmy, gdyby u władzy byli ci, którzy domagali się, stawiali postulaty decentralizacji państwa, likwidacji urzędów wojewódzkich i stanowisk wojewodów? Chcieli przekazywać kompetencje rządu i kompetencje państw jednolitych w ręce samorządów. Jak przyszło co do czego, jak był początek tej pandemii w roku ubiegłym, no to tacy samorządowcy jak pani Dulkiewicz z Gdańska czy inni włodarze miast, na co dzień bardzo atakujący PiS, utożsamiający się z opozycją totalną, zaczęli pochlipywać i popłakiwać, że nie radzą sobie, bo rząd nie przekazał im maseczek czy tam płynu do dezynfekcji etc. Więc Bogu najwyższemu niech będą dzięki, że to PiS i Zjednoczona Prawica prowadzi Polskę i to całkiem dobrze, o czym świadczą, chociażby wyniki gospodarcze, stan finansów publicznych, to wszystko, o czym w ostatnich dniach informował premier Morawiecki, że to właśnie PiS jest u władzy.

Zjednoczona Prawica. Wszystko, co się dzieje w partii naszych koalicjantów, patrzymy ze spokojem i nadzieją i taką bardzo dużą życzliwością, że te wszystkie perturbacje ustaną i że będziemy mogli realizować nasz wspólny program i jest oczywistym, że nasza poprzednia kadencja i te wspólne rządy przyniosły bardzo wiele dobrego dla Polski.

Brudziński wspomniał upadek pierwszego rządu PiS w 2007 r. - Wierzę w to, że to porozumienie będzie, bo historia by nam nie wybaczyła, gdybyśmy oddali władzę. Czym skończyło się oddanie władzy w 2007 roku, wszyscy dobrze pamiętamy. 8 latami rządów wyjątkowych nieudaczników, wyjątkowych partaczy, często – można powiedzieć – wręcz kombinatorów. I trzeba uczynić wszystko, żeby ludzie pokroju Tuska, Sikorskiego, Nowaka do władzy nie wrócili.

- Trzeba być Joachimem, aby w ten sposób ocenić 8 dobrych nie tylko gospodarczych lat dla Polski. Jak tam okręty podwodne, promy i statki w Szczecinie wodują się? - komentuje zwracając się do Brudzińskiego Janusz Piechociński.
      Popierasz Brudzińskiego - kciuk w górę!

Polub Polityczek.pl