aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaapfkgtoykhoh.png

Szymon Hołownia odniósł się do decyzji Koalicji Obywatelskiej ws. aborcji.

Nie milkną komentarze na temat stanowiska Platformy Obywatelskiej w kontekście prawa aborcyjnego. W PO trwa spór konserwatywnych polityków z postępowymi, a partię krytykują politycy PiS jak i... Szymon Hołownia.

Warto zaznaczyć, że przedstawiciele Lewicy pozytywnie wypowiadają się o propozycji KO, by kobieta sama decydowała - do 12. tygodnia - czy chce przerywać ciążę.

- Gratuluję posłankom Platformy pierwszego kroku w kierunku praw i wolności kobiet. Trzymam kciuki za odwagę do kroków kolejnych. I za to, by prowadziły do zaufania kobietom. Bo kobiety wiedzą, co robią! Niech moc będzie z Wami, na pohybel z "konserwatywnymi kotwicami"! - zwróciła się do polityków PO posłanka Lewicy.

Reakcja Hołowni

Do konferencji przedstawicieli KO odniósł się na Facebooku Szymon Hołownia. Lider ruchu "Polska 2050 Szymona Hołowni" ocenia, że PO skręciła w lewo, jednak dla wyborców lewicy i tak nie wystarczająco.

- Platforma skręciła w lewo - teraz kiedy ktoś mi powie, że to partia centrowa, to się mocno zdziwię - mówi Hołownia.

***

- A mógł Szymon Hołownia powiedzieć, że „to autonomiczna decyzja PO, my mamy inny stosunek do aborcji, uważamy że lepszy, ale ostatecznie zdecydują wyborcy”. Wolał za to dołożyć Platformie narracją PiS - komentuje dziennikarz Grzegorz Rzeczkowski. 

Internauci do Hołowni;

"Panie Szymonie najwyższa pora, żeby i do pana dotarło, że prawo do wyboru to podstawowe prawo człowieka i guzik nas kobiety obchodzi czy pan to uważa za skręt w lewo. Skręca to mnie, jak słucham tego miauczenia".

"Ale żeby Polska 2050 mówiła językiem PiS-u? Przecież to ich sztandarowy przekaz".

"Prawa Kobiet to nie lewicowość, to standard cywilizowanego świata".

        Popierasz HOŁOWNIĘ - kciuk w górę!

Polub Polityczek.pl