aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaakf5ogktogkgggggg.jpg

Jarosław Gowin zabrał głos na temat duchowego Andrzeja Dymera. Ksiądz został oskarżony o przestępstwa wykorzystania seksualnego nieletnich.

Zaledwie jeden dzień po tym jak TVN24 opublikował materiał poświęcony duchownemu, ten... zmarł.

Przez lata przestępstwa mające być dokonywane przez Dymera były tuszowane przez hierarchów Kościoła katolickiego. Państwo również nie wykazało się zainteresowaniem ws. pociągnięcia księdza do odpowiedzialności karnej.

- To, że do tej pory polski Kościół nie potrafi się rozliczyć z krycia pedofilów w stanach, to efekt tego, że nie może pogodzić się z brutalną prawdą, iż w ojczyźnie Jana Pawła II duchowni gwałcili dzieci - komentuje publicysta Jarosław Makowki.

Co o sprawie uważa Jarosław Gowin?

Polityk jest oburzony całą sprawą, ale na swoje usprawiedliwienie pisze, że interweniował...

"Jeszcze jako senator interweniowałem w sprawie ks. Dymera u jego przełożonych. To było LATA temu. I niewiele przez te LATA się stało. Skandal to mało powiedziane. Albo Kościół wreszcie na pierwszym miejscu postawi Ofiary seksualnych przestępców, albo straci wiarygodność" - napisał na Twitterze minster w rządzie PiS.

- Szydło dała 2 mln zł na ośrodek pedofila ks. Andrzeja Dymera, były inne publiczne donacje, bronił go Szefernaker, Brudziński. Jesteście umaczani we wspieraniu tego pedofila po uszy - odpowiedziała politykowi dziennikarka Aneta Mościcka.

          Popierasz GOWINA - kciuk w górę!

Polub Polityczek.pl