aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaakdrtggiggggg.jpg

Janusz Chyła wypowiedział się o Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. Proboszcz nie wspiera fundacji kierowanej przez Jurka Owsiaka.

Finał tegoroczny WOŚP-u już za nieco ponad tydzień - 31 stycznia. Pierwotnie zbiórka miała się odbyć w Polsce i na całym świecie 10 stycznia, jednak ograniczenia epidemiczne zmusiły organizatorów do przełożenia wydarzenia.

W tym roku głównym celem WOŚP-u jest wsparcie laryngologii dziecięcej. Fundacja nie wyklucza także że wesprze szpitale walczące z COVID-19.

Licytacje na WOŚP

Od kilku tygodni trwają w internecie licytacje najróżniejszych przedmiotów, jakie osoby publiczne przeznaczyły na tegoroczną zbiórkę. Na przedmiotach jednak się nie kończy, można wylicytować także m.in. zwiedzanie Senatu z marszałkiem prof. Tomaszem Grodzkim czy przyjazd do naszego mieszkania aktora Andrzeja Chyry by wysprzątał nam mieszkanie. Licytacje WOŚP-u dostępne są na portalu Allegro.

Posłanka Beta Maciejewska poinformowała, że na tegoroczny WOŚP wystawiła tabliczkę...

- Siema! Wspieram #WOŚP, wspieram prawa kobiet. Wystawiam na aukcję tabliczkę z napisem #LegalnaAborcja, którą na słynnym posiedzeniu #Sejm po ogłoszeniu wyroku trybunału Julii Przyłębskiej próbowałam wręczyć #JarosławKaczyński. Licytujcie! - zachęca w sieci posłanka Lewicy.

Na aktywność posłanki opowiedział proboszcz z Chojnic ks. Janusz Chyła. Duchowny postanowił się pochwalić przed internautami, że nie wspiera Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Księdzu odpowiedzieli internauci;

"Bez zaskoczenia. Szkoda mi ciebie".

"Na szczęście WOŚP nie potrzebuje twojej pomocy. Mam nadzieje, że KK będzie w tym roku szczuć na WOŚP maksymalnie. Bo im więcej tak robicie, tym więcej kasy ludzie wpłacają. Żal wam d**e ściska, że zamiast wam, ludzie wpłacają na orkiestrę".

"WOŚP przynajmniej myśli, co z tymi dziećmi uratowanymi będzie potem. Daje sprzęt, który pozwala im przeżyć. A Wy jak pomagacie tym chorym dzieciom, oprócz tego, że nawołujecie, by je nie zabijać?".

"Ksiądz jest jednym z wielu powodów w sutannach, dla których nie wspieram firmy kościół katolicki w Polsce".

        Popierasz księdza - kciuk w górę!

(Łapki do głosowania obecnie mogą nie działać w związku z problemami technicznymi). 

Polub Polityczek.pl