aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaakdfrokgotgggg.jpg

Wielkie emocje wzbudziły najnowsze decyzje rządu ws. obostrzeń dotyczących pandemii COVID 19.

Premier Mateusz Morawiecki ogłosił, że w tym roku ferie zimowe odbędą się w jednym terminie dla wszystkich uczniów. Decyzja ta wywołała wielkie niezadowolenie górali.

- Ferie zimowe zostają przesunięte na styczeń i odbędą się w tym samym czasie dla wszystkich województw - ogłosił Morawiecki.

Krytycznie do decyzji rządu odniósł się m.in. burmistrz Zakopanego Leszek Dorula. - Według mojej oceny to zbyt wczesna decyzja premiera. Mamy nadzieję, że do świąt sytuacja epidemiczna w Polsce się poprawi i jest jeszcze szansa na zmianę decyzji. W poniedziałek będę się konsultował z radą Zakopanego oraz z włodarzami ościennych gmin. Moją propozycją jest zwrócenie się z apelem, stanowiskiem do pana premiera i Rady Ministrów o to, żeby nie podejmować ostatecznej decyzji dotyczącej ferii zimowych w tej chwili i zastanowić się nad opcją wydłużenia ferii - powiedział Dorula w rozmowie Polską Agencją Prasową.

Minister Jarosław Gowin na antenie Polsatu komentował obostrzenia.

- Skoro branża turystyczna i hotelarska jest zamknięta, to wydaje się rzeczą samo przez się oczywistą, że będzie to dotyczyć również wyciągów narciarskich - stwierdził Gowin.

Wiceminister Waldemar Buda kontynuował w Polsacie temat wyciągów narciarskich. - Nie sposób jechać na wyciągi, a potem wrócić w worku plastkowym - powiedział przedstawiciel rządu.

Andrzej Duda

Po wypowiedziach rządzących ws. wyciągów narciarskich internauci zaczęli kierować komentarze w stronę Andrzeja Dudy.

"Wyciągi Panu zamknęli, 90% aktywności w czasie Pana prezydentury".

"Adrian, jedź na narty, zanim ci Gowin wyciągi zamknie".

"Jak bez nart przeżyje Duda? Pewnie dla PAD otworzą specjalne wyciągi!".

"Znając Oposa najbliższe wyjazdy służbowe będą w takie miejsca w Europie, które oferują piękne trasy narciarskie".

            Popierasz PiS - kciuk w górę!

Polub Polityczek.pl